Bugun...



Mavi Yolculuk Resim Yarışması’nda ödül kazanan öğrenciler belirlendi

Bodrum Deniz Müzesi’nin, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Programları kapsamında düzenlediği resim yarışması sonuçlandı. Konusu Mavi Yolculuk olan resim yarışmasına ilgi yüksek oldu. 2. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması’nı kazananlar ve resimleri müze web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

facebook-paylas
Güncelleme: 08-06-2021 21:31:43 Tarih: 08-06-2021 21:14

Mavi Yolculuk Resim Yarışması’nda ödül  kazanan öğrenciler belirlendi

2. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması’na Bodrum Yarımadası’nda bulunan okullardan toplam seksen bir çalışma katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Musa Köksal, Doç. Barış Yılmaz ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarımaya katılan seksen bir resmi değerlendirdi.

 

Ödül töreninin ise 15 Haziran 2021 tarihinde saat 18.00’da Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşeceği bildirildi.

Yarışma sponsorları olan Barbaros Yachting, Aşkın Diving ve Bodrumspor Yelken Kulübü katkılarıyla düzenlenen yarışmanın sonucu ve başarı ödüllerini almaya hak kazanan öğrenciler şöyle

 

Kategori  1 (3. ve 4. Sınıflar)

 

Başarı Ödülü: POYRAZ ERSOY, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu - 4/B. Ödülü: Bisiklet.

Başarı Ödülü: SALİH KAYA KAŞIKARA, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu - 3/A. Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi.

Başarı Ödülü:  AZRA TUZCUOĞLU,  Ödülü: Sualtı Keşif Seti.

Mansiyon Ödülleri: 1. İDİL GÜNGÖR, Atatürk İlkokulu - 4/C 2. ECE POLAT, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu- 3/C 3. ALİ KORAY AYDIN, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu- 3/C.

 

 

Kategori  2 (5. ve 6. Sınıflar)

 

Başarı Ödülü: AHMET DENİZ YILDIZ, Profilo Marina Ortaokulu - 5/C. Ödülü: Yelken Kursu.

Başarı Ödülü: DENİZ KAYGUSIZ, Cumhuriyet Halk Evleri - 5/C. Ödülü: Bisiklet.

Başarı Ödülü: YAĞMUR ÇAKIR, Profilo Marina Ortaokulu - 5/D. Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi.

Mansiyon Ödülleri: 1. ZEYNEP SEVİNDİ, Profilo Marina Ortaokulu - 6/A 2. GÜLİZAR BAŞTÜRK, Cumhuriyet Halk Evleri - 6. Sınıf 3. NEHİR DEMİR, Muharrem Eskiyapan Ortaokulu - 6/B

 

Kategori  3 (7. ve 8. Sınıflar)

 

Başarı Ödülü: KAYRA TAN,  Ödülü: Mavi Yolculuk.

Başarı Ödülü: LEYLA ONBAŞIOĞLU,  Ödülü: Dalış Kursu.

Başarı Ödülü: NAZ YILDIZ, Profilo Marina Ortaokulu - 7/B. Ödülü: Yelken Kursu

Mansiyon Ödülleri: 1. SUDE NAZ KOCABIYIK, Profilo Marina Ortaokulu - 7/C 2. CAN AKŞAHİN,  Bahçeşehir Koleji - 7/A 3. PINAR YAREN YENGİN, Cumhuriyet Halk Evleri - 8/D.

 

Başarı ödüllerini almaya hak kazanan öğrencilerin öğretmenlerine “Müze Hediye Seti” tüm katılımcılara ise sertifika ve küçük hediyeler verileceği duyuruldu.

Yarışmaya katılan tüm resimlerin 10 Temmuz 2020 tarihi saat 19.00'a kadar Bodrum Deniz Müzesi’nde sergileneceği bildirildi.

 

 




Editör: Melis Anter

Bu haber 286 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI