Bugun...Cumhur İttifakı Adayı Tosun'dan müjde “Dereköy’e GES olmayacak”

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi'Ne 20 bin panellik GES projesinin gerçekleşmeyeceğini belirten Bodrum Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı AKP’li Mehmet Tosun “Biz o konuyu takip ediyoruz. Bir ay önce Kaymakamlık ve Milli Emlak Müdürlüğümüzle görüştük. Milli Emlak Müdürlüğü, Dereköy’de GES kurulmaması ve bölgenin mera olarak kalması için ÇED sürecinde olumsuz görüş bildirecek. Ben bunun bilgisini bir ay önce muhtarımıza verdim” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 17-03-2024 14:43:24 Tarih: 17-03-2024 14:32

Cumhur İttifakı Adayı Tosun'dan müjde “Dereköy’e GES olmayacak”

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi Kavakderisi Mecvkiii’nde 240 bin metrekarelik mera alanına kurulması planlanan ve Bodrumluların defalarca tepki göstererek eylem yaptığı 20 bin panellik GES projesinin gerçekleşmeyeceğini belirten Bodrum Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı AK Partili Mehmet Tosun “Biz o konuyu takip ediyoruz. Bir ay önce Kaymakamlık ve Milli Emlak Müdürlüğümüzle görüştük. Milli Emlak Müdürlüğü, Dereköy’de GES kurulmaması ve bölgenin mera olarak kalması için 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İKİZKÖYDEKİ KAMULAŞTIRMADA GERİ ADIM ATMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdığan’aın Milas ilçesine bağlı İkizköy etrafında 190 parsel arazinin kamulaştırılarak linyet madeni alanın çevrilme kararının iptal edilmesinin ardından bir geri adımda Bodrum’daki mera alanından geldi.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi Kavakderisi Mecvkiii’nde 240 bin metrekarelik mera alanına kurulması planlanan ve Bodrumluların defalarca tepki göstererek eylem yaptığı 20 bin panellik GES projesinin gerçekleşmeyeceğini belirten Bodrum Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı AK Partili Mehmet Tosun bugün mera alanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum Dereköy Mahallesi’ne kurulması planlanan güneş enerji santrali ve enerji depolama tesisi ile ilgili olarak yaklaşık bir ay önce devreye girdiklerini belirterek, mera alanına GES yapılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ ÇED OLUMSUZ RAPORU VERECEK

Mehmet Tosun, geçtiğimiz günlerde CHP’lilerin basın açıklaması yaptığı GES projesi ile ilgili olarak bir ay önce gerekli görüşmelerin yapıldığını belirterek, Dereköy-Kavakderesi’ndeki mera alanına güneş enerjisi santrali kurulmayacağını kaydetti.  Tosun, konu ile ilgili açıklamasında “Bodrum Kaymakamımız ve Milli Emlak Müdürlüğümüz ile bundan bir ay önce görüşmeler yaptığını ve bölgeye GES yapılmaması gerekli görüşmeleri yaptıklarını belirterek, “Biz o konuyu takip ediyoruz. Bir ay önce Kaymakamlık ve Milli Emlak Müdürlüğümüzle görüştük. Milli Emlak Müdürlüğü, Dereköy’de GES kurulmaması ve bölgenin mera olarak kalması için ÇED sürecinde olumsuz görüş bildirecek. Ben bunun bilgisini bir ay önce muhtarımıza verdim. Seçim sürecinde olduğumuz için siyasi spekülasyon olmaması için konuyu açıklamamıştım. CHP’li arkadaşlarımızın basın açıklaması sonrasında, bu konuya açıklık getirme zarureti doğdu.” diye konuştu.

CHP’LİLERLE AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ

Bodrum Dereköy Mahallesi'ne kurulması planlanan 20 bin panellik güneş elektrik santrali projesi ile ilgili duyarlılık gösteren herkese teşekkür eden Mehmet Tosun, “CHP’li arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu konuda aynı düşüncedeyiz. Kimse endişe etmesin. Meralar, mahallede, köyde yaşayan vatandaşlarımızın ortak kullanım alanlarıdır, öyle kalmaya da devam edecek.  Biz tarım arazileri, meralar üzerinde bu tür talepleri doğru bulmuyoruz. Önümüzdeki günlerde Milli Emlak Müdürlüğü'nün yazacağı görüşü de kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

 

 

 
 
 Editör: Yaşar Anter
Önder Ünlü / 17-03-2024 15:42:00

Cumhur ittifakı son dönemde pek bir çevre savunucusu oldu, hakkımızda hayırlısı

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇEVRE Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI