Bugun...CHP’nin Bodrum’da astığı afiş Muğla Valiliği tarafından yasaklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde CHP ilçe teşkilatının 6 mahalle ile CHP İlçe Merkezi binasında astığı "128 Milyar Dolar Nerede" afişi Muğla Valiliği tarafından alınan kararla il genelinde yasaklandı.

facebook-paylas
Tarih: 17-04-2021 19:47

CHP’nin Bodrum’da astığı afiş Muğla Valiliği tarafından yasaklandı

CHP Bodrum İlçe Örgütü tarafından geçtiğimiz günlerde, Bodrum Çarşı Merkezi’ndeki CHP İlçe Teşkilatı ile mahallelerdeki CHP bürolarına asılan “128 milyar Dolar Nerede” yazısının bugün Muğla Valiliği tarafından yasaklandığı belirtildi. Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada, söz konusu afişlerin kamu kurum ve organlarını zan altında bırakıp, karşıt görüşlü grupları karşı karşıya getirebileceği için yasaklandığı ifade edilerek şöyle denildi "Son günlerde ülke genelinde reklam panolarına ve parti binalarına “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” ibareli vb. pankart ve afişlerin asıldığı bilinmekte olup İlimizde de söz konusu afiş ve pankartların asıldığı ve asılmaya devam edebileceği değerlendirilmektedir.Bahse konu bu ve benzeri afişlerin devletin kurum ve organlarını zan altında bırakabileceği ve karşıt görüşlü grupları karşı karşıya getirebileceği değerlendirildiğinden, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinin c bendine göre “İl sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının tasarrufa müteallik emniyetin kamu egemenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi valinin ödev ve görevlerindendir”, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinin a bendi uyarınca Vali İl sınırları içinde bulunan genel ve özel bütün kolluk kuvvet ve teşkilatının amiridir. Suç işlenmesini önlemek kamu düzen ve güvenini korumak için gereken tedbirleri alır. Bu maksatla devletin genel ve özel kuvvetlerini istihdam eder. Bu teşkilat amir ve memurları Vali tarafından verilen emirleri derhal yerine getirmekle yükümlüdür” denilmekte olup Bu doğrultuda gerekli başvurular ve izin alınmadan ilimiz sınırları içerisinde asılması muhtemel bahse konu, bu ve buna benzer afiş ve pankartların 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/a bendi uyarınca kolluk kuvveti marifetiyle kaldırılması ve 5326 sayılı kabahatler kanununun ilgili maddelerince gerekli idari işlemin yapılması kararı alınmıştır." Denildi.

 

 

VATANDAŞ OLARAK MERAK EDİP SORMUŞTUK

 

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan yaptığı açıklamada “İlçe Başkanı Halil Karahan “biz kimseye hakaret etmiyoruz, sadece Merkez Banka’sında bulunan 128 milyar doların nereye gittiğini  alındıysa kimlerin alındığı bir vatandaş olarak sorup cevap bekliyoruz, çünkü bu rakam çok büyük bir rakam, ülkenin eğitim, sağlık ve işsizlik ile ilgili yatırımlarında rahatlıkla kullanılabilecek bir rakam, biz sadece bu paraya ne olduğunu soruyoruz. Tabiki yasalara saygı duyuyoruz.” diye konuştu.

Karahan’ın açıklamasının ardından afişlerin toplandığı görüldü.
Editör: Yaşar Anter

Bu haber 450 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI