Bugun...



AK Partili Gökmen’den Aras’a : İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ ?

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen bugün akşam saatlerinde yazılı açıklama yaparak , Ahmet Aras’ın canlı yayında yaptığı açıklamaların inandırıcı olmadığını belirtti ve Aras’a sordu “İstifa etmeyi düşünüyormusunuz?”

facebook-paylas
Güncelleme: 24-09-2020 22:23:04 Tarih: 24-09-2020 21:48

AK Partili Gökmen’den Aras’a : İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ ?

Osman Gökmen yaptığı yazılı açıklamada  şunları söyledi.

***Sayın Belediye Başkanımızın canlı yayındaki açıklamaları bize hiç inandırıcı gelmedi ayrıca net cevaplar verilmediğinden  hala aydınlanmayan konular olduğunu gördük.. Basın açıklamasından edindiğimiz  kanaat Başkanın    Bodrum’ lu hemşerilerimize uyguladığı malum zalim ve acımasız uygulamaların hiç birisini kendisine uygulamadığıdır.

 

***Tıpkı malum ! Belediye Başkan yardımcısının kendi evinin önünü kaymak asfalt! yapıp Turgutreis Halkının toz toprak içinde yaşamasına  hiç bir çözüm üretmemesi   gibi.. Biz Ak Parti olarak  Bodrum’da   Huzur , Adalet  ve  hemşerilerimize eşit uygulamalar  istiyoruz. Sayın  Aras ne zaman Bodrum’u Bodrum’lu hemşerilerimizle birlikte yönetirse yandaşlık, ayrımcılık ve adam kayırmadan yönetirse  her zaman yanında olacağımızın bilinmesini isteriz. Başkandan gündemdeki konuya ilişkin  aşağıdaki sorularımıza net cevaplar bekliyoruz,

 

1)- Belediyeden kiraladığım mülke ortak aldım diyorsunuz, ortak almanız Belediye ile imzaladığınız kira sözleşmesinde yasak değil mi?

 

2)-Ortak almak için Belediye Encümeninden  izin aldınız mı? Aldınızsa hangi tarihte aldınız?

 

3)- Bu işletmeye Resmi Olarak  hangi tarihte ortak aldınız? adi ortaklık  sözleşmenizin içeriği nedir?

 

4)- Tahliye taahhütnamesini Noterden mi verdiniz? Hangi tarihte verdiniz?

 

5)- Kiracı olduğunuz Belediye’ye ait mülkle ilgili olarak kira süresi sonunda ihale sürecini başlatarak örnek davranış sergilemeniz gerekmezmiydi?

 

6)- Belediye Başkanı seçildiğiniz andan itibaren    adi ortaklık olarak dahi olsa Belediye ile kira ilişkinizi sürdürmeniz  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 28. maddesine mutlak aykırılık olduğunu biliyormusunuz?

 

7)-Kiracı olduğunuz belediye ye ait mülkte bulunan yapılara ilişkin Yapı kayıt belgesi alan ortağınızla iş iliskiniz devam ediyor mu? Yapi kayit belgesinin iptali için belediye olarak bir girişim yaptınız mı?

 

8)-Kiraladığınız yerin bir kısmı Meyhane olarak işletildi mi ?  Burada  size ait vergi belgeleri ve ruhsat kullanıldımı? Açılışına katıldınız mı?

 

9)-Sahillerde iskelelere karşı olduğunuzu söylüyorsunuz peki sahibi olduğunuz Kefi beach önünde bulunan ve sözleşme süresi biten ve mevcut durumda kaçak yapı olan halen  restaurant olarak kullandığınız  iskeleyi ne zaman yıkacaksınız?

 

10)-Kamuoyunda büyük tepki toplayan   ve suç teşkil eden belgeler karşısında istifa etmeyi düşünüyormusunuz?

 




Editör: Yaşar Anter

Bu haber 4567 defa okunmuştur.


İLİŞKİLİ HABERLER

Bodrum4848 / 25-09-2020 09:13:00

Sayın Osman gökmen i tebrik ediyorum. Bodrumda karanlıkların gün yüzüne çıkması için atılmış tarihi bir adım olabilir. Sayın Aras bu soruları net olarak yanıtlaması aksi halde derhal dürüstlüğün, şerefin gereği olarak istifasını işleme koymalı. Bu iddialar gerçekten çok büyük ve önemli. Cumhuriyet halk partisi için büyük bir leke olabilecek iddialar ve biz bodrum halkı olarak tatmin edici, net cevap ve sonuçlar istiyoruz.



FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI