Bugun...



Mavi Yolculuğun güzelliklerini çizdiler ödülleri kazandılar

Bodrum Deniz Müzesi tarafından çocukları yaşadıkları yer hakkında bilinçlendirmek ve kültürel mirasları korumayı öğretmek amacıyla düzenlenen Mavi Yolculuk konulu ikinci resim yarışmasının kazananları belli oldu.

facebook-paylas
Güncelleme: 16-06-2021 12:34:29 Tarih: 16-06-2021 12:22

Mavi Yolculuğun güzelliklerini çizdiler ödülleri kazandılar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Deniz Müzesi tarafından 1940’larda Halikarnas Balıkçısı ile Bodrum’da başlayan Mavi Yolculuk hareketinin önemini çocuklara öğretmek, Bodrum’un değerlerini korumaları için bilinç oluşturmak ve genel anlamıyla kültürel hafızalarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen 2. Çocuk Resim Yarışması’na Bodrum Yarımadası’nda bulunan okullardan toplamda 81 öğrenci katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Musa Köksal, Doç. Barış Yılmaz ve Bodrum Deniz Müzesi müdürü Selen Cambazoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan 81 resmi değerlendirdi.

Barbaros Yachting, Aşkın Diving ve Bodrumspor Yelken Kulübü katkılarıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni ise dün akşamüstü saatlerinde Bodrum Deniz Müzesi önünde gerçekleştirildi.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere mavi yolculuk turu, bisiklet, sualtı kamerası, yelken kursu gibi hediyeler verilirken Resim öğretmenlerine de Müze hediye seti armağan edildi.

 

Yarışmaya katılan tüm resimler 10 Temmuz tarihine kadar Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenecek.

 

Yarışmada derece giren isimler ise şöyle

 

 

Kategori 1 (3. ve 4. Sınıflar)

Başarı Ödülü: POYRAZ ERSOY, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu- 4/B. Ödülü: Bisiklet.

Başarı Ödülü: SALİH KAYA KAŞIKARA, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu- 3/A. Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi.

Başarı Ödülü: AZRA TUZCUOĞLU, Ödülü: Sualtı Keşif Seti.

Mansiyon Ödülleri: 1. İDİL GÜNGÖR, Atatürk İlkokulu- 4/C 2.. ECE POLAT, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu- 3/C 3. ALİ KORAY AYDIN, Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu- 3/C.

 

 

Kategori 2 (5. ve 6. Sınıflar)

Başarı Ödülü: AHMET DENİZ YILDIZ, Profilo Marina Ortaokulu- 5/C. Ödülü: Yelken Kursu.

Başarı Ödülü: DENİZ KAYGUSIZ, Cumhuriyet Halk Evleri- 5/C. Ödülü: Bisiklet.

Başarı Ödülü: YAĞMUR ÇAKIR, Profilo Marina Ortaokulu- 5/D. Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi.

Mansiyon Ödülleri: 1. ZEYNEP SEVİNDİ, Profilo Marina Ortaokulu- 6/A 2. GÜLİZAR BAŞTÜRK, Cumhuriyet Halk Evleri- 6. Sınıf 3. NEHİR DEMİR, Muharrem Eskiyapan Ortaokulu- 6/B

 

 

Kategori 3 (7. ve 8. Sınıflar)

Başarı Ödülü: KAYRA TAN, Ödülü: Mavi Yolculuk.

Başarı Ödülü: LEYLA ONBAŞIOĞLU, 7. Sınıf. Ödülü: Dalış Kursu.

Başarı Ödülü: NAZ YILDIZ, Profilo Marina Ortaokulu- 7/B. Ödülü: Yelken Kursu

Mansiyon Ödülleri: 1. SUDE NAZ KOCABIYIK, Profilo Marina Ortaokulu- 7/C 2. CAN AKŞAHİN, Bahçeşehir Koleji- 7/A 3. PINAR YAREN YENGİN, Cumhuriyet Halk Evleri- 8/D.

 

 

 

 

 




Editör: Melis Anter

Bu haber 317 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR SANAT Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI