Bugun...KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ: KIZILAĞAÇ’TAKİ O PLAN REDDEDİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve önceki dönem Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras döneminde Kızılağaç Mahallesi 305 ada 1 parsel ve çevresinde gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalarla ilgili alınan yürütmeyi durdurma kararı hakkında kamuoyunu bilgilendirmiştik. Yaşanan yeni hukuki gelişmeler sonucunda tekrar kamuoyunu bilgilendirme gerekliliği doğmuştur.

facebook-paylas
Tarih: 17-04-2024 10:55

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ: KIZILAĞAÇ’TAKİ O PLAN  REDDEDİLDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın onayıyla hazırlanan koruma amaçlı nazım imar planı ve uygulama imar planı ile ilgili olarak Belediyemiz tarafından açılan iptal davasında süreç Muğla 1. İdare Mahkemesi’nin 2023/ 2762 Esas sayılı dosyasında verilen  29.02.2024 tarihli yürütmenin durdurulması kararıyla devam etmekte iken davalı Bakanlığın ara karara itirazlarını sunduğu başvurusu İzmir Bölge İdare Mahkemesi Üçüncü İdari Dava Dairesi’nin 03.04.2024 tarihli kararıyla reddedilmiştir.

 

Bodrum Belediyesi olarak, her zaman yasal çerçeve içinde şeffaf bir şekilde hareket ederek, ilçemizin doğal değerlerini korumak için geçmişte yürüttüğümüz hukuki mücadeleleri gelecekte de aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

 

Bodrum Belediye Başkanlığı

 Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI