Bugun...İstanbul Oyuncak Müzesi Bodrum’a geliyor

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş oyuncaklarının da yer alacağı 200’ü aşkın antika oyuncak koleksiyonu Bodrum’da ilk kez Bodrum’da sergilenecek.

facebook-paylas
Tarih: 18-05-2022 21:20

İstanbul Oyuncak Müzesi Bodrum’a geliyor

Sergidedik oyuncaklar 14 metre yüksekliği ve spiral mimari yapısıyla Bodrum’un en dikkat çekici alanlarından biri olan Metreküp Bodrum’da sergilenecek. Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen ve 20 Mayıs-30 Haziran 2022 tarihlerinde açık olacak olan sergi Sunay Akın’ın kuratörlüğünde gerçekleştirilecek.

 20  yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi ile birlikte Avrupa ülkelerinde büyük öneme sahip olan oyuncak müzeleri konusunda ülkemizdeki boşluk tamamlanmış ve İstanbul Oyuncak Müzesi dünyadaki örnekleri arasında önemli bir yere sahip olmuştur.

 

2012 yılının Kasım ayında İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından gerçekleştirilen ve dünyada bir ilk olan TOYCO-2012 İstanbul (Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği) buluşması ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilmiştir. Bu sayede İstanbul Oyuncak Müzesi dünyada çocuk ve oyuncak müzeleri birliği kurulması konusunda öncü olmuş, İstanbul’a ‘oyuncak müzelerinin başkenti’ unvanını kazandırmıştır.

 

İstanbul Oyuncak müzesi, oyuncak tarihinin en değerli eserlerini bir araya getiren koleksiyonuyla ziyaretçilerine aydınlanmanın ve uygarlığın ışığını sunmaktadır. Müzede geleneksel ve yerli üretim oyuncakların yanı sıra çeşitli ülkelerin tarihini yansıtan seçkin örnekler de yer almaktadır.  Oyuncak müzesi bu eşsiz oyuncak koleksiyonuyla gerçeğe dönüşen düşlerin tarihine tanıklık etmektedir.

 

İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından hazırlanan “Oyuncak: Hayallere Yolculuk” Bodrum Sergisi, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek ve üç kuşağın birlikte nitelikli ve de eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlayacaktır.  Sergide, çocuklar hayallerin uygarlık tarihindeki değerini ve geçmiş dönemlere ait yaşanan önemli olayları en yakın arkadaşları oyuncakların dilinden öğrenecekler, yetişkinleri ise bir zaman tünelinden içeri girmiş gibi geçmiş yıllara doğru yapacakları bir yolculuk bekleyecek.

 

“Oyuncak: Hayallere Yolculuk” Bodrum Sergisi, haftanın her günü 20 Mayıs - 30 Haziran 2022 tarihlerinde,  10:00 - 22:00 saatleri arasında Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi plaza binasında bulunan Metreküp Bodrum’da ziyaret edilebilecek.
Editör: Yaşar Anter

Bu haber 359 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTÜEL Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI