Bugun...


Belediye işçilerine yüzde 56 zam yapıldı
Tarih: 03-08-2022 15:56:26 Güncelleme: 03-08-2022 15:56:26 + -


Belediye kadrolu işçilerine yüzde 56 oranında zam yaptı. Yapılan sözleşmeyle kadrolu işçilerin maaşları 8.639 ile 11.500 TL arasında değişti.

facebook-paylas
Tarih: 03-08-2022 15:56

Belediye işçilerine yüzde 56 zam yapıldı

Marmaris Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinin 3. yıl ücret zammı görüşmeleri sonucunda kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 56 oranında zam yapıldı. Belediye – İş Sendikasıyla 2020 yılında imzalanan toplu iş sözleşmesi doğrultusunda 14 Aralık 2022’ye kadar geçerli olacak yüzde 56 oranında ücret zammı ve iyileştirmelerle ilgili anlaşma törenle imzalandı. Belediye başkan yardımcıları, birim amirleri ve çalışanların katıldığı törende 99 kadrolu işçiyi kapsayan sözleşmeye Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile Belediye – İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akbay imza attı. Törende İnsan Kaynakları Müdürü Murat Çalışkan da sözleşmeyle ilgili bilgiler verdi. Çalışkan, yeni sözleşmeyle kadrolu işçilerin maaşlarının 8.639 ile 11.500 TL arasında değiştiğini söyledi.

 

OKTAY’A TEŞEKKÜR

İçmeler Hizmet Binası’nın bahçesinde gerçekleşen imza töreninde konuşan Sendika Şube Başkanı Ender Akbay, “Zor bir süreçten geçen Marmaris’in daha da büyük afetlere maruz kalmadan daha güzel günlere kavuşmasını diliyorum” diyerek sözlerine başladı. Akbay, “Toplu sözleşme sürecinde yaşadığımız sıkıntılar var. Çünkü ekonomik sıkıntıda olan belediyeler var. Ekonominin nereye gittiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Marmaris’te ‘emek en yüce değerdir’ diyen bir partinin mensubu olan Belediye Başkanımızın attığı bu güzel adımdan ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

 

KOŞULLAR HEPİMİZİ ETKİLİYOR

Geçtiğimiz hafta iki gün üst üste yaşanan yangınlardan ötürü bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise “Umut ediyorum ve inanıyorum ki bu son olsun. 2 yıldır gerçekten zor günler geçiriyoruz. Zaten pandemi nedeniyle kent ekonomimiz oldukça olumsuz etkilenmişti. Bununla beraber doğal felaketler hepimizi olumsuz etkiledi. Ancak karşılıklı anlayış içerisinde bir sözleşme sürecini hep beraber yaşadık” dedi.  “Ülkemizdeki ekonomik durumun farkındayız. Genel ekonomideki başarısız yönetimden kaynaklı gerek mesai veren siz emekçiler gerekse idare olarak bizler her türlü olumsuzluğa maruz kalıyoruz. Üstelik suçumuz olmadığı halde. Hiçbir şekilde öngörülemeyen ekonomik koşullarla karşı karşıyayız” diyen Oktay, “Görüşmelerin en başında da imkanlarımızı zorlayacağımızı söylemiştik. Dünya görüşümüzde ortada her zaman alın terinin, emeğin yanında olduğumuzu ifade ettik ve bunu da sadece söylemde bırakmadık icraatta da gösterdik. İmkanlarımızı zorlayarak nihayetinde karşılıklı olarak anlaşmaya vardık” ifadesini kullandı.

 

HEP SİZİN YANINIZDA OLACAĞIZ

Oktay, “Gönül istiyor ki çok daha fazlasını verelim ama neticede bir denge söz konusu. Şunu da belirteyim 6 ay sonra bu süreci tekrar yaşayacağız. O zaman da emin olabilirsiniz ki bizler şartlar, imkanlar neyi uygun gösteriyorsa sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Marmaris halkının bizden beklediği kaliteli hızlı güler yüzlü hizmeti de vermeye devam edeceğiz. Sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

HERKESE 1200 TL GÖREV TAZMİNATI

İmzalanan sözleşmeye göre tüm çalışanlara 1200 TL görev tazminatı verildi. Yemek yardımı 5 kat artırılırken aile ve çocuk yardımı memurlara yapılan artış oranında güncellendi. Tüm bu artış oranları değerlendirildiğinde toplamda yüzde 56 oranında zam yapılırken işçilerin maaşları 8.639 ile 11.500 TL arasında gerçekleşti.
Editör: Melis AnterFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI