Bugun...Yol kavgası. Güney Şirin “Biri yalan söyleyip vatandaşı kandırıyor”

Bodrum’un Turgutreis ile Akyarlar Mahallesi arasındaki karayolunun Mavi Arya Tatil Sitesi tarafından kapatılarak plaj haline getirilecek iddiası ortalığı ayağa kaldırmış, milyonluk villar için kamuya ait yolun değiştirileceği iddiası üzerine bölgedeki site sakinleri büyük tepki göstermişti.

facebook-paylas
Güncelleme: 11-05-2021 21:03:19 Tarih: 11-05-2021 11:44

Yol kavgası. Güney Şirin “Biri yalan söyleyip vatandaşı kandırıyor”

Tepkilerin çoğalmasının ardından yapılan açıklamalarda “Yolun kesinlikle kapatılmayacağı, aynı şekilde kalacağı” açıklandı.

 

ARAS YOL KAPATILMAYACAK AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras halen kapalı olan Aspat mevkiindeki karayolu ile Ali Hoca Burnu’ndaki yolun kapatılmayacağını belirterek yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

‘Sahilin halka kapatılacağı iddiası doğru değildir’

Aras konuyla ilgili yaptığı açıklamada tüm inşaat faaliyetlerini titizlikle incelediklerini, beyaz kumdan, kaçak yapılaşmaya, yeşil alan ihlallerinden, usulsüz inşaatlara kadar her konuyu teker teker kontrol ettiklerini belirterek şu sözlere yer verdi:

Aspat’ta büyük bir proje yapılıyor, turizm ve Gayrimenkul projesidir. Bu proje hem dava konusu olmuştu, bir taraftan da devlet su işlerinin yaptığı dere ıslahı projesi vardı. O bölgenin bir bölümünün arkeolojik sit alanı olmasından dolayı Kültür varlıkları kurulumuzda bu işin içerisinde yer almıştı. Belediye tarafından ruhsatlandırılan bir proje ve açılan davalar sonuçlanmış durumda. Son günlerde basına yansıyan durumlar var, bunlardan bir tanesi terk alanından kıyı kenar çizgisi ile parsel arasında yer alan yeşil alanda yapılan bazı uygulamalar. Biz Belediye olarak duyar duymaz gittik ve müdahale ettik. Yeşil alanda yapı kayıt belgesi olan dışında yapılan büyük bir gölgelik vardı, o gölgeliği mühürledik. Yine yeşil alanda tuvalet ve duşa kabinler vardı. Onlarla ilgilide müdahalemizi yaptık.

 

 

(Mavi Arya Tanıtım Projesi'nde yol görünmüyor)

 

Özellikle Aspat gibi son günlerde çok fazla gündeme gelen Ali Hoca Burnundaki Mavi arya projesinde yaptığı bir tahribat var. Yolu kapatmalarıyla ilgili sık sık gündem oluyor. Sahil yolu kapatılacakmış, halka sahil kapatılacakmış gibi haberler yer alıyor. Bu gibi haberler doğruyu yansıtmıyor. Orada bir imar yolu var. Aspat’ta sahil kısmı hiçbir şekilde kısıtlanmış değil. Şu anda orada bir taraftan muskinin alt yapı çalışmaları var. Bir terfi merkezi inşaatı var. Özellikle o burundan geçen yolda kazı çalışmaları olduğu için biz tali bir yol yaptık. Bu aşağıdaki yolun kapatılacağı anlamına gelmiyor. Bu şu anda orda yapılan çalışma için açılan bir tali yoldur. Aspat sahiline inen orda bir yol var oda açılacak. Aspat sahili tamamen halka açık olacak. O yeşil alanda o yapılan müdahalelerde hukuka aykırıysa zaten kaldırılıyor ve kaldırılacak. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Aspat sahili halka açık olacak. Aynı şekilde Ali hoca burnunun sahil tarafı da yol kapatılmayacak ve Sahili ise halka açık bir şekilde hizmet vermeye devam edecek.”

 

 

BİRİLERİ YALAN SÖYLÜYOR

 

Bugün açıklama yapan Muğla Çevre Platformu gönüllülerinden Güney Şirin ise “BİRİLERİ YALAN SÖYLÜYOR” başlığı altında yazılı açıklama yaptı. Güney Şirin açıklamasında şunları söyledi:

Mavi arya

Turgutreis Ali Hoca burnunda yapılan inşaat..

Önünden geçen Turgutreis Akyarlar yolu yokmuş gibi reklam yapıyor. Web sitesinde denize sıfır gösteriyorlar..

Bu memleket kimin?

Tüm sahiller bir avuç zengin tarafından işgal edilirken Emekçi halkın oyları ile seçilen, emekçilerin vergileri ile o koltuklar da oturan devlet görevlileri sadece seyrediyor. Seyretmekle kalmıyor suç işliyorlar. Anayasanın eşitlik ilkesi, kıyı kanunu ihlali, İmar kanununda usulsüzlük yapılırken..

 

 

 

 

 

(Mavi Arya Tanıtım Projesi'nde yol görünmüyor)

 

ÖNEMLİ NOT: Bugüne Kadar Mavi Arya Projesi yetkililerinden bir açıklama gelmemiştir. konu ile ilgili açıklama yaparlarsa yayınlayacağız.

 
Editör: Yaşar Anter

Bu haber 1681 defa okunmuştur.


İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI