Bugun...TYBA Yat Charter Show Tamamlandı

TYBA Yacht Charter Show, 53 lüks yatın sergilendiği ve 18 ülkeden yaklaşık 350 charter broker ve 20 exhbitor firmanın katıldığı bir platform sundu.

facebook-paylas
Tarih: 20-05-2024 17:40

 TYBA Yat Charter Show Tamamlandı

TYBA Yacht Charter Show’un açılış törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Marmaris Bölge Liman Başkanı Eray Aykanat, Göcek Liman Başkanı  Mustafa Ergüven, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay ve Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve yerel ve uluslararası konuklar ile gazeteciler katıldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türkiye'nin turizm tanıtımını artırmaya yönelik çabalarını vurguladı ve TYBA'nın Türk yat turizmine yönelik yaptığı çalışmaları takdir etti.


Show’un sona ermesinin ardından TYBA Başkanı Güneş Aysun, etkinliğin bu yılki performansı hakkındaki düşüncelerini paylaştı:“D Marin Göcek’te 3. kere, toplamda 5. kere Tyba Yacht Charter Show’u gerçekleştirdik. Geçen yıllara nazaran bu yıl hem yerli hem de yabancı acenta ve medyanın ilgisi daha fazlaydı. Sergilenen yatlar açısından bakacak olursak, D marin’in bize ayırdığı alanı aşamıyoruz. Bu alana da yaklaşık 51  yat sığıyor.  Bunlara ek olarak bir kaç tekne alarga’da kalıyor ancak alargada kalmayı tekne sahipleri çok fazla tercih etmiyor. Esasen benim inancım, baglama yeri yeterli olduğunda sergilenen yat adedinin artacağı yönünde ve bu sayı 70'e kadar çıkabilir. Ancak belki en ideal rakam rahatça gezebilme açısından 60 da denebilir. Bu yıl etkinlikler her zamanki gibi aynı program dahilinde yapıldı. Bir kaç minik aksaklık olmuş olabilir ama bunları önümüzdeki yıllarda çözeriz. Önceki senelere göre basında daha fazla yer aldık. 5’e ulaşan Show sayımızı uluslarası yacht charter takviminde arttırak  daha da  ileriye götüreceğimizi düşünüyorum.”dedi.

 


 
TYBA Başkan Yardımcısı ve Yacht Charter Show Komitesi Başkanı Serhan Cengiz de Show ile ilgili olarak şunları ifade etti: “Bu yıl 5.sini başarılı bir şekilde bitirmiş olduğumuz TYBA Yacht Charter Show @D Marin etkinliğimiz Akdeniz çanağında yapılan önemli show'lardan birisi olarak yatçılık takvimlerindeki yerini  perçinlemiştir. Sergilenen yatların çeşitliliği, nicelik ve niteliği tüm yerli yabancı katılımcı ve yatçılık basınınca beğeni kazanmıştır.Show'umuzun başarı çıtasını her sene biraz daha yükselterek bugünlere getirdik.Katılımcı sayısını, yabancı broker ve yerli, yabancı basın katılımını arttırarak Türkiye yat turimiznin tanıtımına katkıda bulunmaktan mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda daha da iyilerini yapmak için çalışmalarımıza kararlılıkla ve derneğimiz üyelerinin gönüllü destekleriyle devam ediyoruz.” Diye konuştu,

Show’da düzenlenen yarışmaların sonuçları da duyuruldu:
En Misafirperver Mürettebat (Eşit):
Yazz
Double Eagle
Şef Yarışması:
1. Deep Water
2. Queen of Salmakis
3. La Bella Vita
Aşçılık için Onur Ödülü:
North Wind

Double Eagle
En İyi Kokteyl:
1.La Bella Vita
2. Yazz
3.North

 Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI