Bugun...Torba Yeni Otogar’daki ihaleye itiraz var “Bugüne kadar böylesini görmedik”

Bodrum’un Torba Mahallesi kavşağına Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 70 milyon TL. harcanarak yapılan yeni otogarda bulunan işyerlerinin ihalesi bu hafta yapılmıştı.

facebook-paylas
Tarih: 05-03-2021 09:37

Torba Yeni Otogar’daki ihaleye itiraz var “Bugüne kadar böylesini görmedik”

İhalenin ardından otogar içerisinde bulunan 160 metrekarelik restoran bölümünün Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. ye kiralandığı ancak bu kiralamanın çok yüksek rakamlarla yapılarak ilçeye zarar verildiği açıklandı.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen şunları söyledi:

 

KONUŞUR KONUŞUR SUSARLAR DİYE DÜŞÜNÜYORLAR AMA SUSMAYACAĞIZ

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin yaptıklarına, Bodrum’a verdikleri zarara akıl sır erdirmek mümkün değil.Daha önce sorduğumuz onlarca soruya hiçbir cevap gelmedi, gelemedi. Söyleyecek bir şeyi olmayanların izlediği taktik bu nasıl olsa konuşur konuşurlar ama bir gün gelir susarlar ve halk unutur. Ama bizim ne susmaya niyetimiz var, ne de unutturmaya…

 

BU KADARDA OLMAZ

 

Evet bugüne kadar Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bodrum Belediyesi’ne yanıtını alamadığımız bir çok soru sorduk. Ama bugün size anlatacağımız konu kadar bizi şaşırtan ve “bu kadar da olmaz” dedirten bir durum olmamıştı!

 

Bildiğiniz gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi Torba’ya bir otogar yaptı. Bu otogarın öyle bir reklamı yapıldı ki sanki Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum’dan hiç gelir elde etmiyormuş gibi Bodrum’a bu otogarı bağışlıyor havası yaratıldı. Denilen tarihlerde nedense bir türlü açılamayan bu otogarla ilgili bugün bir gelişme yaşandı.

 

Tüm gelirini Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin alacağı otogar içinde 160 metrekarelik bir restaurant yeri var. Muğla Büyükşehir Belediyesi bu restaurant için bugün ihaleye çıktı.

 

 

TUHAFLIK İHALEYİ KAZANAN İLE TEKLİF ETTİĞİ BEDEL

 

Buraya kadar herşey normal gözüküyor. Ama tuhaflık ihaleyi kazananla ve teklif ettiği bedelle başlıyor.

 

Bu ihaleyi Bodrum Belediye Gıda A.Ş. kazanıyor! Üstelik teklif ettiği bedel o kadar astronomik ki diğer kurumlar bu bedelin yanına bile yaklaşamıyor.

 

Biz yıllık ihale bedelini çok iyi biliyoruz. Ama her açıklamamızı farklı mecralara çeken, belediyelere itibar suikasti yaptığımız yalanlarını ortaya atanlara inat, bu bedeli Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin açıklamasını bekliyoruz.

 

Yanıt için bir süre bekleyeceğiz. Ancak açıklama gelmezse gerekenleri biz açıklayacağız.

 

Değerli Bodrumlular,

 

Bodrum’a gelir getiren limanlar büyükşehire ikram edildi. Otogar büyükşehirin işletmesinde. Yeni otogarda büyükşehirin işletmesinde olacak. Bodrum otogarından bu kadar yüksek gelir elde edecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, oradaki restaurantı bir de tutup Bodrum Belediyesi’ne kiralayacak. Hem de astronomik bir bedelle!

 

BU DURUM KANIMIZA DOKUNUYOR

 

Bu durum bizim kanımıza dokunuyor. Hem otogarın tüm gelirini alın, hem de restaurantı astronomik bir bedelle Bodrum Belediyesi’ne kiralayın!

 

Bu nasıl bir ilişki yumağıdır, Bodrum’u nasıl bu kadar sömürürsünüz inanılır gibi değil.

 

Bodrum, tarihinde hiç bu kadar aciz bir duruma düşürülmemişti. Ama Bodrum bu kadar sahipsiz değil. Bizler Bodrum’un bu kadar kolay sömürülmesine izin vermeyeceğiz. Gücümüz yettiğince bu tuhaflıkları dile getirip Bodrum’a sahip çıkacağız.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’ne çağrıda bulunuyoruz

 

Otogardaki 160 metrekarelik restaurantın ihalesini kazanan Bodrum Belediye Gıda A.Ş. ne kadarlık bir yıllık bedelle bu ihaleyi kazandı?

 

Bodrum Belediye Gıda A.Ş. bu kadar iyi durumda mı ki, astronomik rakamlarla bu ihaleyi kazanabiliyor?

 

Bodrum adına, Bodrumlular adına bu yanıtları ivedilikle bekliyoruz.

 

Osman Gökmen

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı
Editör: Yaşar Anter

Bu haber 1270 defa okunmuştur.


İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI