Bugun...TİP Bodrum’da aday çıkardı, İlçe başkanı Kurt “Oylar AKP_MHP’ye yarar” dedi, partisinden istifa etti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Başkanı Barkın Kurt partisinin Bodrum belediye başkanı adayı çıkartması nedeniyle ilçe başkanlığı ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 11-02-2024 21:32:52 Tarih: 10-02-2024 14:50

TİP Bodrum’da aday çıkardı, İlçe başkanı Kurt “Oylar AKP_MHP’ye yarar” dedi, partisinden istifa etti

Barkın Kurt S yaptığı açıklamada “İçinde yer aldığı partim, şu anda konumlandığı pozisyon itibariyle Belediye Başkanı Adayı çıkarma kararı aldı. Bu pozisyon benim düşüncelerimle paralellik arz etmiyor. Türkiye İşçi Partisinin aday çıkarma kararı alması, tam karşısında yer aldığım AKP-MHP bloğunun güçlenmesine ve hepimiz için felaket olacak bir durum olan Bodrum'un belediye başkanlığının bu bloğa geçme ihtimalini artırıyor” diye konuştu.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Başkanı Barkın Kurt partisinin Bodrum belediye başkanı adayı çıkartması nedeniyle ilçe başkanlığı ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

ADAY ÇIKARMA FİKRİ BENİM DÜŞÜNCELERİMLE BAĞDAŞMIYOR

Bugün yazılı bir açıklama yapan Barkın Kurt, istifa nedenlerini paylaştı."Değerli arkadaşlar. Siyasi partiler faaliyet gösterdikleri ülkenin ve yaşam alanlarının daha adil, kaynakların daha hakça paylaşıldığı, kısaca daha iyi bir yaşama sahip olmaları için çalışırlar. Aslolan partinin kendisi değil, ulaşmak istediği hedeftir.

Ben Bodrum'da ve Türkiye'de daha iyi bir yaşama sahip olalım diye Türkiye İşçi Partisi saflarında yer aldım ve İlçe Başkanı seçildiğim bugüne bu amaç için elimden gelen çabayı gösterdim. 

İçinde yer aldığı partim, şu anda konumlandığı pozisyon itibariyle Belediye Başkanı Adayı çıkarma kararı aldı. Bu pozisyon benim düşüncelerimle paralellik arz etmiyor” diye konuştu.

AKP VE MHP’NİN ELİNİ GÜÇLENDİRİYORLAR

Barkın Kurt açıklamasını  “Türkiye İşçi Partisinin aday çıkarma kararı alması, tam karşısında yer aldığım AKP-MHP bloğunun güçlenmesine ve hepimiz için felaket olacak bir durum olan Bodrum'un belediye başkanlığının bu bloğa geçme ihtimalini artırıyor.Bu durumda benim için yapılabilecek iki şey var: Ya inanmadığım bir düşünceyi savunmam ve seçmenlerimizden bu düşünce çerçevesinde hareket etmelerini istemem gerekiyor ya da bu düşünceyi savunan ve bu süreci daha iyi götürebileceğine inanan bir arkadaşa yerimi devretmem gerekiyor. Ben hiçbir zaman inanmadığı fikri savunan biri olmadım, bu riyakarlığı yapamazdım. Bu nedenle bir süredir yürüttüğüm Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Başkanlığından ve Türkiye İşçi Partisinden istifa ediyorum. Teşekkür ederim." Sözleri ile tamamladı.
Editör: Yaşar Anter
İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI