Bugun...


Bodrum’da PKK terörüne lanet yağdı, HDP ‘nin kapatılması istendi
Tarih: 19-02-2021 15:25:11 Güncelleme: 19-02-2021 15:25:11 + -


Muğla’nın Bodrum ilçesinde bugün 13 asker ve polisin Gara’da şehit edilmesini protesto edenler PKK terörüne lanet yağdırdı, acil olarak terör örgütününün üyesi olduğu belirtilen HDP’nin kapatılması istendi. Vatan Partisi ilçe Başkanı Şeref Bozkurt” Türkiye’de demokrasi, adalet gibi cümlelerin arkasına sığınarak Mehmetçiğimize kurşun sıkmayı, öğretmenlerimizi katletmeyi, topraklarımıza bombalar döşemeyi gizlemeye çalışanların da sonu gelmiştir.HDP hemen kapatılmalı” diye konuştu.

facebook-paylas
Tarih: 19-02-2021 15:25

Bodrum’da PKK terörüne lanet yağdı, HDP ‘nin kapatılması istendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bugün 13 asker ve polisin Gara’da şehit edilmesini protesto edenler PKK terörüne lanet yağdırdı, acil olarak terör örgütününün üyesi olduğu belirtilen HDP’nin kapatılması istendi. Vatan Partisi ilçe Başkanı Şeref Bozkurt” Türkiye’de demokrasi, adalet gibi cümlelerin arkasına sığınarak Mehmetçiğimize kurşun sıkmayı, öğretmenlerimizi katletmeyi, topraklarımıza bombalar döşemeyi gizlemeye çalışanların da sonu gelmiştir.HDP hemen kapatılmalı” diye konuştu.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Vatan Partisi İlçe Teşkilatı tarafından Belediye Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında 13 asker, polis ve sivilimizi şehit eden terör örgütü PKK’ya lanet yağdırıldı.

Belediye Meydanı’nda bugün öğle saatlerinde ellerinde Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi, Hepimiz Mehmetçiğiz ve Mecliste Terörist İstemiyoruz yazılı dövizler ve Kaprolsun PKK PDP Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez yazılı pankart ve Trük bayrakları ile gelenler PKK tarafından kaçırılan 13 vatantanşımızın şehit edilmesine sert tepki gösterdi.

 

 

BU KARAR PKK’YI BİTİRME KARARLILIĞIDIR

 

Vatan Partisi İlçe Başkanı Şeref Bozkurt yaptığı basın açıklamasında “Şehitlerimizin yakınlarının ve Türk Milletinin başı sağ olsun. Gara’ya yapılan operasyon ile kaçırılan vatandaşlarımız kurtarılacakken, PKK aciz ve çaresizlik içinde 13 vatan evladını şehit etmiştir. Üzüntümüz büyük ancak öfkemiz ve kararlılığımız da büyüktür. Bu öfke PKK’ya duyulan öfkedir. Bu kararlılık PKK’yı bitirme kararlılığıdır.Nitekim Gara operasyonu da bunun büyük bir göstergesidir. İnce ve detaylı mühendislikle yapılmış mağaralarında köşeye sıkışmış PKK’ya her geçen gün daha büyük bir darbe indirilmektedir.HDP’nin önünde evlat nöbetini görmeden, PKK terör örgütünü ağzına alamadan yas ilan edilsin denilerek geçiştirilecek bir terörle mücadele yöntemi yoktur. PKK ile mücadele kararlılığı Türkiye’nin çözümü ve önünde duran tek seçenektir. Türkiye PKK ve terör örgütleriyle amansız bir mücadele içindedir. Bizler de bir kez daha söylüyoruz Terörle mücadele ederken amalara, fakatlara, lakinlere yer yoktur! “ ifadelerini kullandı.

 

 

HDP ARACILIĞI İLE BELEDİYELERİMİZE BOMBALAR DÖŞENİYOR

 

 Sözleri eylemcilerin sık sık attıkları Mustafa Kemal'in Askerleriyiz ve Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi sloganları ile kesilen Bozkurt açıklamasının devamında ise “HDP aracılığıyla belediyelerimize bombalar döşeyen PKK’nın sonu gelmektedir. Bu sonu görmekten büyük üzüntü duyacak ABD bu yüzden Gara şehitlerinde PKKyı net şekilde kınayamamıştır. Eğer PKK tarafından öldürüldüyse kınanacak bir durum diyerek TSK’yı töhmet altında bırakan bir ifade kullanmıştır. Büyük Türk Milleti PKK’nın arkasındaki ABD’nin bu cümlelerini çok iyi anlamaktadır. Mehmetçiğe kurşun sıkanın bizzat ABD olduğunu bilmektedir. Türkiye’nin terörle mücadelede geldiği noktayı ve bunun sonucunda Türkiye’nin özgürleştiğini Türk milleti iyi görmektedir ve her alanda bunu göstermektedir. ABD eğerli, amalı cümleler kuradursun Türkiye mücadelesine amasız devam edecektir. Türkiye’de demokrasi, adalet gibi cümlelerin arkasına mehmetçiğimize kurşun sıkmayı, öğretmenlerimizi katletmeyi, topraklarımıza bombalar döşemeyi gizlemeye çalışanların da sonu gelmiştir. Mehmetçiğe kurşun sıkanların, PKK’nın sözde liderinin posterlerini parti binalarına asanların meclisimizde yeri olamaz. Mehmetçik cephede PKK’yı ezerken, siyasi uzantısı HDP ile mecliste gevezelik edemez. Hele ki bu milletin ve devletin parasını seçim yardımı aracılığıyla alıp da Mehmetçiğimizin kanına hiç giremez. O yüzden Gara’dan sonra öyle ya da böyle açıklama yapan herkese sesleniyoruz. Teröre karşı mısınız? PKK’yı bitirmek istiyor musunuz? Cevabınız evet ise, o halde derhal HDP kapatılmalıdır. HDP PKK’nın siyasi ayağıdır. HDP aracılığıyla PKK meclistedir. HDP aracılığıyla PKK ittifaklara dahil olmaktadır. HDP aracılığıyla demokrasi, adalet, hukuk, özgürlük kavramlarının arkasına gizlenilerek PKK ile mücadele yıpratılmaktadır. PKK’ya insan devşiren, vatandaş kaçıran, mali kaynak veren, belediyeler aracılığıyla şehirlere bombalar döşeyen bir parti PKK’nın ta kendisidir. Meclisimizin göbeğinde PKK’ya izin verilemez.HDP’nin kapatılması PKK ile mücadelede en doğru ve kararlı tavırdır. Vatan Partisi olarak dört kez HDPnin kapatılması için yargıtaya başvurduk. Bu talep tüm Türk Milletinin talebidir ve artık ertlenemez bir talep haline gelmiştir.Vatan Partisi olarak her zaman olduğu gibi bugün de terörün ve PKK’nın karşısında mücadeleye devam ediyoruz. PKK ya karşı tutumda samimi olan herkese sesleniyor ve diyoruz ki gelin HDP’yi kapatalım!   PKK terör örgütünü bitirelim, Kandil’e beyaz bayrak çektirelim!" diyerek tamamladı.

Eylem ve basın açıklamasına Belediye Meydanı'ndan geçen vatandaşlarda destek verdi. Eylem şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi.

 

 

 

 

 HABER VİDEOSU

Editör: Yaşar AnterFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI