Bugun...“Sağlık personelinin can güvenliği sağlanana kadar Hemşireler gününü kutlamıyoruz”

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) ve Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül ile BASK Hatay ve Birliksen Metin Yılmaz yaptıkları ortak açıklamada “12 Mayıs’a denk gelen Hemşireler ve anneler gününü kutlamıyoruz. " dediler

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2024 16:59

 “Sağlık personelinin can güvenliği sağlanana kadar Hemşireler gününü kutlamıyoruz”

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)  ve Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül  yaptığı açıklamada şunları söyledi : “Öncelikle 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşanan depremde görevi başında insanlığa hizmet vermek için görevi başında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı saygı ve rahmet ile anıyorum. Yüz yılın depremini yüzyılın felaketine çeviren kanun tanımaz, insan hayatını hiçe sayan zihniyete on binlerce canımızı feda ettik. Kayıplarımızın en büyük sebebi bir doğal afette en başta ayakta kalması gereken hastanelerimizin ilk saniyelerde yıkılması oldu.  Enkazlarında sağlık çalışanı arkadaşlarımız ile birlikte yüzlerce can yitip gittiği gibi enkazlardan kurtulup ilk yardım alamadığı için binlerce vatandaşımızda kapılarında can verdi.Bugün Hatay’da esnaf ve rant sevdasını değil de, insanlarımızın hayatını seçen bürokrasi olsaydı binlerce anne ve çocuk aramızda olacaktı. Bu zihniyetin sebep olduğu kayıplar yüzünde çocuklar annelerin, anneler çocuklarının bu özel gününde yanında olacaklardı. Çocuklarında fedakarlık edip şifa dağıtmak için görevi başında bulunan annelerimize o hastaneler mezar oldu. Hemşire arkadaşlarımızın çocukları bir anneler gününü yine buruk ve eksik olarak geçirdiler. Mesai arkadaşları onların hemşireler gününü kutlayamadı ve maalesef artık hiç kutlayamayacaklar.  Yalnız Muğla’da geç kalmış değiliz. Aynı kaderi Muğla’daki annelerimiz, hemşirelerimiz çocuklarımız yaşamasın. Hatay’da çocuklarımız annelerinin gününü sıcacık kollarında değil buz gibi mezar taşının başında kutladılar. Ellerindeki çiçekler anne sevgisini değil hüznü ve hasreti simgeledi. Hemşire arkadaşlarımız koltuk ve rant sevdalısı zihniyet yüzüne aramızda yoklar ve maalesef bir daha asla hemşireler gününü kutlayamayacaklar.     Bu mücadele sadece hastanede hayatını kaybeden hemşire arkadaşlarımız için değil. Bu mücadele şifa dağıtması gereken hastanelerin mezar olduğu anne ve çocuklar için. Devletin imkanlarını kendi koltuk sevdalarına alet eden zihniyetin eseridir bu can kayıplarımız. Bu zihniyet adalet önünde hesap vermeden ve Muğla halkı için önlem alınmadan biz ne hemşireler gününü ne de anneler gününü kutlamayacağız. “dedi.

ÜZERİNE DEPREMDE ÖLEN HEMŞİRELERİN FOTOĞRAFLARININ BULUNDUĞU ÖNLÜĞÜ GİYDİ AÇIKLAMA YAPTI

Hastane önünde üzerine depremed ölen hemşirelerin fotoğraflarının bulunduğu önlüğü giyerek açıklama yapan “BASK Hatay ve Birliksen  Metin Yılmaz ise “Bugün esnaf ve rant sevdasını değil de, insanlarımızın hayatını seçen bürokrasi olsaydı binlerce anne ve çocuk aramızda olacaktı. Bu zihniyetin sebep olduğu kayıplar yüzünde çocuklar annelerin, anneler çocuklarının bu özel gününde yanında olacaklardı. Çocuklarında fedakarlık edip şifa dağıtmak için görevi başında bulunan annelerimize o hastaneler mezar oldu. Hemşire arkadaşlarımızın çocukları bir anneler gününü yine buruk ve eksik olarak geçirdiler. Mesai arkadaşları onların hemşireler gününü kutlayamadı ve maalesef artık hiç kutlayamayacaklar” ifadelerini kullandı.

 

 

 Editör: Melis Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI