Bugun...Pandemi ve sonrası turizmin yeni trendleri tartışıldı

Turizm olanaklarının dünya çapında tanıtılması, pazarlanması, yeni turizm potansiyellerinin keşfedilerek geliştirilmesi amacıyla 2019 yılında kurulan Türkiye Tanıtım, Turizm ve Geliştirme Ajansı'nın (TGA) “İller ve destinasyonlar bazında markalaşma ve tanıtım çalışması” toplantısı Muğla’da yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 22-01-2021 22:11

Pandemi ve sonrası turizmin yeni trendleri tartışıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen, TGA İller ve Bölgelerden Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Şebnem Tuna, TGA Dijital Pazarlama Müdürü ve Muğla İl Sorumlusu Maral Ergün ve turizm sektör temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından Türkiye’yi tanıtmak amacıyla kurulan “goTurkey” dijital platformu hakkında katılımcılar bilgilendirilerek, Türkiye'nin tanıtımı için neler yapıldığını, iller için yapılan çalışmalardan bahsedildi.

 

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının (TGA) İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen Türkiye markasının, Türkiye turizminin yurt dışında tanıtımı ve geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

 

YENİ PAZAR VE ALANLARDA TANITIM YAPILACAK

 

TGA İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen, TGA’nın amacının kurulduğu günden bu yana on iki aya, 365 güne yayılan bir turizm stratejisi ile devam etmek olduğunu etti. Turizmin sadece deniz, kum, güneş değil, bütün turizm kültür ürünlerini öne çıkaracak, envanterimizi en iyi şekilde değerlendirecek ve gelirlerimizi de arttıracak, daha yüksek seviyede gelir getirecek turizm ürünlerinin öne çıkarılacağı bir strateji ile çalışmalara başladıklarını ve yeni pazarlarda, yeni alanlarda Türkiye’nin tanıtımını yapmayı amaçladıklarını söyledi.

 

Muğla’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerin ülkemizde ve dünyada etkin bir şekilde tanıtımı konusunda yapılan çalışmalar ele alındı. Ayrıca her ilin ihtiyacı ve öne çıkan öğelerine göre beş duyu organına hitap edecek şekilde tanıtım çalışmalarını gerçekleştirdikleri ifade edildi.

 

PANDEMİ İLE TURİZM TRENDLERİ DEĞİŞTİ

 

Pandemi ile birlikte değişen turizm trendleri hakkında katılımcıların bilgilendirildiği toplantıda, tanıtım çalışmaları kapsamında ekoturizm, gastronomi, inanç turizmi, yayla turizmi, bisiklet, golf, sağlık turizmi gibi branşların belirlendiği söylendi.

 

İller ve Bölgelerden Sorumlu Müdür Şebnem Tuna ve TGA Dijital Pazarlama Müdürü ve Muğla İl Sorumlusu Maral Ergün’ün de sunumlarının ardından, sektör temsilcileri çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini iletti.
Editör: Melis Anter

Bu haber 509 defa okunmuştur.


İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI