Bugun...On yılda tamamlanmayan karayolu esnafa kepenk kapattırdı, direnenler karayolunda eylem yaptı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapımıına on yıl önce başlanana 7 kilometrelik bölünmüş yol bitirilemedi. Yol inşaatının sık sık yarımı kalması nedeniyle onlarca esnaf kepenk kapattı. Direnen esnaf ise bugün karayolunda eylem yaptı, isyan etti. Seçimden önce AKP adayının Kurban Bayramı’nda bitecek diye verdiği sözünde yerine getirilemediğini belirten esnaf “On yılda 7 kilometrelik yol bitmez mi paralar nerelere harcanmıyor” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 09-07-2024 13:40

On yılda tamamlanmayan karayolu esnafa kepenk kapattırdı, direnenler karayolunda eylem yaptı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent Mahallesi ile Yalıkavak Mahallesi arasındaki turistik yolun yapımına 10 yıl önce başlayan Karayolları Bölge Müdürlüğü bölünmüş yol yapımını bitiremedi.

YOLSUZLUK ESNAFI İFLAS ETTİRDİ

 Onlarca taşeron firmanın değişmesi inşaatın sık sık yarım bırakılması nedeniyle toz toprak ve yarım kalan yol nedeniyle onlarca esnafın iflas edip kepenk kapattığını belirten esnaf bugün öğle saatlerinde 42 derece sıcak altında eylem ve basın açıklaması yaptı.

 

Nilgün Yılmaz

 

SONU GELMEYEN YOL YAPIMI NEDENİYLE İŞYERİMİZİ KAPATMAK ZORUNDA KALDIK

Bitirilemeyen yol üzerinde ellerinde “Yol Ver Bakan” ,  “Yola Ulaşamıyoruz Yolsusuz”, “Yolcular Yolda Kaldı” , ”Yolda Kaldık” yazılı dövizlerle toplanan esnaf adına açıklamayı Mimar Nilgün Yılmaz yaptı. Yılmaz açıklamasında “21 Ekim 2023 tarihinden bu yana, 2024 Mayıs başına kadar hem Muğla’ya ait bir tarihi eseri tanıtmak hem de bir Türk markası olan Cafe de Madrid lezzetleri ile Bodrumlulara ve Bodrum gönüllülerine hizmet vermeye çalıştım. Canla başla yaptığımız tanıtım çalışmaları yol çalışmaları nedeniyle sıkıntılı bir sürece girmiş olup, sonu gelmeyen bir inşaat sürecinin tozu ve dumanı bizi iş yerimizi kapatmaya zorlamıştır. Bodrum’un sezonu Haziran ayında başlıyor, bunu Bodrum, Türkiye ve tüm dünya bilmesine rağmen seçimlerden önce hızla bayrama kadar yetişecek vaatleri ile sonu getirilemeyen yol çalışmaları sonucu bugün bu şekildedir. Kazalar, maddi ve manevi zararlar tahmin edilemez boyuttadır.Alt yapı çalışmaları Aydem, MUSKİ ve Türk Telekom tarafından tamamlanmadığı sürece yolumuza 1 sene daha ulaşamayacak ve kapatmak zorunda kalacağız.Sosyal medyada yol tamamlandı diye resmedilen manzara buradadır. Takdiri sizlere bırakıyor, tüm güzelliklerin yaşanabileceği Bodrum’da elektrik, su, kanalizasyon gibi altyapı işlerinin bir an önce Bodrum markasına uygun hale getirilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Murat Özyaba

 

SEÇİM ÖNCESİNDE VERİLEN SÖZDE DURULMADI

Esnaf adına konuşan DR. Murat Özyaba ise AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayının seçimler öncesi verdiği Kurban Bayramı’nda yol bitecek  sözünün CHP adayı kazanınca bir kez daha sıkıntılı sürece girdiğini belirterek “ Karayollarının 10 yılda bitiremediği yol nedeniyle esna ya kepenk kapattıt ya iflas etti. Burada sadece karayolları değil MUSKİ, DSİ; AYDEM yani elektrik, su ve benzeri alt yapı çalışmalarının koordinasyonsuz bir şekilde ilerlemesi kamulaştırmaların zamanında yapılamaması esnafı bitirme noktasına getirdi. Seçimlerden önce AKP’li adayın sözüyle inşaat yeniden başladı ama CHP adayı seçimi kazanınca yine yol bitirilemedi, yeter artık bu manzaralar turizm kentine yakışmıyor” diye konuştu.

Esnaf yaklaşık 30 dakika süren eylem ve basın açıklamasının ardından bölgeden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI