Bugun...MUÇEV BAŞKANINDAN ‘4 MAAŞ’ AÇIKLAMASI

Muğla Çevre Vakfı (MUÇEV) Turizm Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli Mahmut Kaçar, kendisi hakkında 4 maaş aldığı iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 09-08-2023 20:01

MUÇEV BAŞKANINDAN ‘4 MAAŞ’ AÇIKLAMASI

Kaçar, MUÇEV’den maaş almadığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde MUÇEV Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nin yönetim kurulu başkanlığına getirilen AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli Mahmut Kaçar, hakkında 4 maaş aldığına yönelik haberler yapılmıştı. Kaçar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile bu iddialara yanıt verdi ve iddiaları ‘iftira’ olarak değerlendirdi.

Kaçar’ın açıklaması şöyle “Söz konusu sözde haber sitesinde 02.08.2023 tarihinde de şahsım ve ailem ile ilgili insan onuruna yakışmayan iftira niteliğinde mesnetsiz iddialarda bulunulmuştur. Bu habere karşı yargı yoluna başvurulmuş ve Sulh Ceza Hakimliğince iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve kişilik haklarıma saldırı niteliğinde olduğu gerekçesi ile haberler hakkında 04.08.2023 tarihinde erişimin engellenmesi kararı verilmiştir. Sözde haber sitesi yargı mercilerinin kararı uygulamamış ve üstelik habercilikten uzak husumet gösterircesine aynı haberi “dört maaş aldığım” başlığı ile iftiranın dozunu arttırarak 08.08.2023 tarihinde tekrar yayınlamıştır. Haberde Ziraat Katılım Bankası A.Ş’nin Yönetim Kurulu üyesi olduğum ve maaş aldığım iddia edilmektedir. Bu iddialar iftira niteliğinde olup, Ziraat Katılım Bankasında 2019-2020 yılları arasında görev yaptım ve hali hazırda hiç bir ilişkim bulunmamaktadır. Üç yıl önce sona eren Yönetim Kurulu üyeliğim nedeni ile maaş aldığımı iddia etmek yalan ve iftiranın en seviyesiz örneğidir.

Türkiye Çevre Vakfına bağlı olarak faaliyette bulunan MUÇEV den hiç bir şekilde maaş almamaktayım. Bu haber hiçbir somut veriye dayanmayan asılsız ve mesnetsiz bir iftiradır. Hali hazırda milletvekilliği emekli aylığımdan vazgeçerek daha düşük miktarda maaşı olan Türkiye Çevre Ajansı kurumunda görev üstlendim ve aldığım tek maaş kurumumuz için yasanın belirlediği maaştır. Emlak Katılım’dan ise yönetim kurulu huzur hakkı dışında herhangi bir gelir sahibi değilim Sözde haber sitesi yargı kararlarına rağmen sistematik olarak şahsımla ilgili iftira niteliğinde yayın yapmakta ve şahsıma itibar suikasti düzenlemeye çalışmaktadır. Bir Çevre Mühendisi olarak Türkiye Çevre Ajansı Kurumu’nun amaçları doğrultusunda milletimize hizmet etmeye devam edeceğimi belirtir, asılsız ve iftira niteliğindeki haberlere karşı hukuki ve cezai işlemlerini yeniden başlattığımı, milletimizin iftira ve yalan haberlere dün olduğu gibi bugünde itibar etmeyeceğini, önemle kamuoyuna bildiririm.”

 
Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI