Kaza akşam saatlerinde meydana geldi. Ali Kasal Muğla Karayolu üzerinde Tokuç mevkiinde kullandığı 34 DLE 407 plakalı motosikletinin hâkimiyetini kaybetti. Yol kenarındaki bariyerlere çarpan Kasal, ağır yaralandı. Kazayı gören diğer sürücülerin ihbarı üzerine kısa sürede olay yerine gelen ambulansla Ali Kasal, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Burada doktorların tüm müdahalesine rağmen Ali Kasal, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Denizli’de esnaflık yapan iki çocuk babası Ali Kasal, Acıpayam ilçesine bağlı Dodurga Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.