Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Emek Mahallesi’ndeki bir tarlada sokak köpeğine tecavüz eden bir kişi mahalle halkı tarafından görüldü. Tüm uyarılara rağmen tevacüze devam eden kişi ihbar üzerine olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Akli dengesinin yerinde olup olmadığı kontrolden geçirilen ve sağlam çıkan 46 yaşındaki N.K.Ö. Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesinini alınmasının ardından gönderildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Mahalle halkı olaya isyan etti.38 yaşındaki C.Y. “Şahsın köpeği tarlaya götürdüğünü sonra cinsel istismarda bulunduğunu gördük, mahalleli bağırdı, uyardı ama o şahıs durmadı .Umarın layık olduğu en ağır cezayı alır” diye konuştu.