Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi yakınlarındaki termik santral kavşağında meydana gelen kazada, iddiaya göre Hüseyin Bozkurt, yönetimindeki 42 AVV30 plakalı otomobil, Turgut Mahallesi yönünden gelen ve kavşağa aniden giren başka bir otomobile çarpmamak için direksiyonu kırdı. Direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu otomobil önce trafik levhasına ardından beton aydınlatma direğine çarparak durabildi.
OTOMOBİL PARAMPARÇA OLDU, KAZAYI GÖRENLER DEHŞETE DÜŞTÜ
Otomobil paramparça olurken kazayı görenler dehşete düştü. Önce santral işçileri ve vatandaşlar daha sonra ise olay yerine gelen sağlık ekipleri araçtan yola fırlayan Bozkurt ve 4 yakınına müdahale etti.
Termik santralin yer altı madeninde çalışan işçiler olduğu öğrenilen 5 Yaralı ambulanslarla Yatağan Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı.