Bugun...Kadınlar seçilmek ve kaderlerini değiştirmek için siyaset atölyesinde buluştu

Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Ka.Der-Ankara Şubesi, Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğinde 100’ün üzerinde kadının katılımıyla ‘’Siyaset Atölyesi’’ gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 01-10-2023 22:36

Kadınlar seçilmek ve kaderlerini değiştirmek için siyaset atölyesinde buluştu

Siyaset Atölyesine Belediye Kadın Meclis Üyeleri, Seçilmiş Kadın Muhtarlar katılım sağladı.Kadın Adayları Destekleme Derneği- Ankara Şubesi temsilcilerinden Tamay Gültepe ve Lütfiye Kelleci Birer ‘’ Kadın Muhtarların ve Belediye Meclis üyelerinin yerel yönetimdeki rolü ve önemi, Yerel Seçim Süreci ve Adaylık, Seçim Kampanyası, Stratejileri ‘’ konu başlıklarında Siyaset Atölyesini gerçekleştirdi. Atölye içinde kadın muhtarların ve daha önce aday olmuş kadınların deneyim aktarımı tüm katılımcıları güçlendirdi.

 

KADINLARA OY VER VE EVE DÖN DENDİ

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi Sözcülerinden Elif Aytaç konuşmasında “2024 yerel seçimlerine bir kaç ay kaldı. ve gene biz kadınlardan sadece oy vermemiz istenecek. Kendimize şu soruyu sormamızın zamanı artık geldi. Neden meclis üyesi olmuyorum, neden muhtar yada aza olmuyorum, neden belediye başkanı olmuyorum gibi daha bir sürü soru aklımıza gelebilir. Şurası çok açık ki bu soruyu sormamız Siyasi Partiler tarafından hiç istenmedi. Kadınlara oy ver ve evine dön dendi. İşte bugün burada 7 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen Kadın Meclisi ‘’4. Kadın Buluşması’’ toplantısında aldığımız kararları hayata geçirmenin ilk adımını atıyoruz.Siyasi partilerin biz kadınlara koyduğu engelleri, kendi hayatlarımız ve kaderimiz hakkında ancak kendimiz söz sahibi ve karar vericisi olduğumuzda değiştirebileceğimizi artık biliyoruz. Ve hiç kimseye hayatlarımızı emanet etmiyoruz” dedi.

 

 

Aytaç konuşmasını “2017 tarihinde seçilen Kadın Meclisi ile başlayan süreç 2019 yerel seçimlerinde, kadınlar nasıl bir kent istiyor manifestosunu oluşturmamıza dönüştüyse, bugün bu sürecin devamı artık koltukları alma zamanı geldi kararlılığına dönüştü. Kadınlar kendi kaderlerini ve hayatlarına birilerini yani erkekleri seçerek değil seçilerek bunu gerçekleştirecekler. Bunu da kadınlar biraraya gelerek ve‘’Kadınlar Birlikte Güçlü’’ diyerek yaptık yapmaya devam edeceğiz. ‘’Yaşasın Kadın Dayanışması’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi sözcülerinden Figan Erozan her mahallede kadın aday çıkartmak ve kadınların seçilmesi için süreci devam ettireceğiz. ‘’Şimdi Söz Kadınlarda’’ diyerek Muhtarlığa aday olmak isteyen kadınları sahneye aldı, kadın adaylar kendilerini tanıttılar. Kadınlar hep birlikte elele tutuşup ‘’Kadınlar Birlikte Birlikte Güçlü’’ sloganıyla toplantıyı tamamladılar.
Editör: Melis Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI