Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez Mahallesi Beylikkırlar Mevkii’nde bugün öğleden sonra bir izolasyon şirketinin deposunda yangın çıktı. Depodaki yangın rüzgarın etkisi ile hızla büyüyerek şirketin arsasındaki diğer izolasyon malzemelerine sıçradı.
İhbarın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye, polis, ambulans sevk edildi. Şirket işçileri yanmayan malzemelerini kurtarabilmek için yoğun çaba sarf ederken itfaiye ekipleride yangınını diğer işyerlerine sıçramaması için mücadele etti.
Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve İlçe Emniyet Müdürü Oktay Boydak söndürme çalışmalarını yönlendirdi. Yangın yaklaşık bir saatte kontrol altına alınabildi, soğutma çalışmalar başlatıldı.
Milyarlarca TL. maddi zararın çıkış nedeni ile ilgili polis soruşturma başlattı.