Bugun...İlçe Başkanı Karahan: Hastane bitirilmedi, Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edildi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Devlet Hastanesi’nin Bodrum halkına hizmet veremediğini belirterek “Şu anda KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilememektedir. Bunun sorumlusu AKP hükümetidir. 12 doktor geçim sıkıntısı nedeni ile istifa etti” diye konuştu.

facebook-paylas
Güncelleme: 28-06-2022 20:43:44 Tarih: 28-06-2022 14:30

İlçe Başkanı Karahan: Hastane bitirilmedi, Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edildi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Devlet Hastanesi’nin kapısına giderek basın açıklaması yaptı.

 

BODRUM HALKININ SAĞLIĞI KADERİNE TERK EDİLDİ, 12 DOKTOR İSTİFA ETTİ

Karahan açıklamasında “Bodrum Devlet Hastanesi şu anda Bodrum halkına hizmet verememektedir. Bunun sorumlusu da ülkeyi 20 yıldır yöneten AKP iktidarıdır. Şu anda KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilememektedir.  Son 4 ayda 12 doktorumuz geçim sıkıntısından kaynaklı olarak istifa etmiştir” diye konuştu.

 

 

BODRUM HALKININ SAĞLIĞI KADERİNE TERK EDİLMİŞTİR

Karahan açıklamasının devamında ise uzun zamandır ilçede artan kiralarla birlikte devletin bütün kurumlarında çalışanlar için lojman ihtiyacının  çok belirgin şekilde ortaya çıkmasına rağmen önlem alınmadığını belirterek “Bu yeterli olmamakla birlikte kolluk kuvvetleri ve adliye personelleri için lojman bulunmaktadır, ancak oda yetersizdir. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız için bizim bildiğimiz ne lojman nede ihtiyacı karşılayacak bir çalışma bulunmamaktadır. Yani Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumdadır. Çok ivedi olarak bu konuda çözüm üretilmezse yeni devlet hastanesine 3-5 idari personelle göstermelik olarak açmanın hiçbir anlamı yoktur. Bütün kamu personeli için lojman acil ihtiyaçtır. Geçici günü birlik yapılan çalışmalarda çözüm değildir” ifadelerini kullandı.

 

 

GÖREVİNİ YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANI AYIN SONUNU NASIL GETİRİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYOR

Devleti yönetenlerin çözüm üretmekle sorumlu olduğunu belirten Karahan “Devletimizde bu konuyla ilgili arsalarda kaynakta mevcuttur. Yeter ki önceliğe alınsın. Sorunun ciddiyetini anlamak ve çözüm üretmek ilgili bakanlıkların görevidir. Biz yerel ve siyasi kadrolar üretilecek çözümlere her zaman katkı koymaya hazırız. Yeter ki mağdur kamu çalışanları mutlu olsun, görevlerini yaparken ayın sonunu nasıl getiririz diye düşünmesin. Arsa ve kaynak bulamıyorsanız yeni yapılan hapishaneyi Bodrum halkına devredin. En kısa sürede restore edip, Kamu lojmanı olarak kamu çalışanlarının emrine sunarız” ifadeleri ile açıklamasını sonlandırdı.

Karahan, Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde  yapımına 2016 yılında başlanan ancak yapımcı firmanın inşaatı yarım bırakıp gitmesinin ardından 2,5 yıl atıl vaziyette kaldıktan sonra 2020 yılının Mayıs ayında tekrar ihalesi yapılan Yeni Devlet Hastanesi’nin hala hizmete girmediğini belirtti.
Editör: Yaşar Anter
İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI