Bugun...


Yuhh artık. Kumbahçe halk plajını güpegündüz böyle parselliyorlar.
Tarih: 05-06-2020 19:44:38 Güncelleme: 05-06-2020 23:09:38 + -


Kumbahçe Halk Plajı 'nda ki işletmelerden bazılarının yaklaşık bir aydır devam eden kumsallık alandaki işgalleri hız kesmedi bugünde devam etti. Görenler şaştı kaldı.

facebook-paylas
Tarih: 05-06-2020 19:44

Yuhh artık. Kumbahçe halk plajını güpegündüz böyle parselliyorlar.

Yuhh artık. Kumbahçe halk plajını güpegündüz böyle parselliyorlar.

Bodrum' un kumbahçe Mahallesi'nde halka açık olan plaj bölümü ve kumsalda bazı işletmelerin yaklaşık bir aydır süren işgalleri bugün öğle saatlerinde üstelik vatandaşın gözü önünde devam etti. Ellerinde kalaslar çekiçler ve tahtalarla kumsalın içine kazık çakarak platform yapmaya başlayanları görenler şok oldu.

 

 

ENGELLEYECEK KİMSE YOKMU ?

Bugün Dünya Çevre Günü. Birçok mesaj verildi, çevre doğa sahiller korunacak , korunmalı diye. Ancak çevre gününde bile sahili işgal etmekten halka ait olan yere inşaat yapmaktan çekinmediler. Kumbahçe plajında halka açık olan yerde (Ki tüm plajlar sahiller zaten halka açıktır, en azından kanunlarımız böyle diyor) öğle saatlerinde bir işletmenin personelinin ellerinde kazma, çekiç, keser, testere ve kalaslarla gelerek platform yapmak için kıyı kenar çizgisinin içine platform yapmaya başlaması görenleri şok etti. 

 

 

Geçtiğimiz yıl Kumbahçe halkı "Yaşadığımız mahallede denize giremiyor, kapının önünde oturamıyoruz" diye isyan etmişti. Yaklaşık bir aydır plajın içine birçok işletmenin platform, betonarme çıkma yaparak plajı daralttığı, boş kalan yere masa sandalye koydu vatandaşın bırakın denize girmeyi, yürüyeceği yer bırakılmadığını belirten 56 yaşındaki Osman Belgin "Koskoca halk plajını kentin ortasında böyle dolduruyorlar, işletmelerin aç gözlülüğü nedeniyle yılların Kumbahçe plajına beach cluplar yapılmaya başlandı. ne mahalle halkı nede vatandaş buradan denize giremiyor, bu işletmelerin bunu yapmaya hakkı olmadığını , kunanlara aykırı hareket edildiğini biliyoruz belediye veya ilgili kimse neden buna engel olunmuyor, kumbahçe halkı denize girmek için Marmaris'e mi gidecek" dedi.

 

İLGİLİ HABER:

https://anterhaber.com/halk-plajlari-halka-acikmi-iste-yanitlari/1318/

 

https://anterhaber.com/yuhh-artik-kumbahce-halk-plajinin-icine-insaat-yaptilar/5915/

 

https://anterhaber.com/kumbahce-sahilindeki-kaos-mahalleliyi-isyan-ettirdi/1885/

 

 

 
Editör: Yaşar AnterFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI