Bugun...


MARMARİS'E YERLİ TURİST DOPİNGİ
Tarih: 05-06-2020 15:45:05 Güncelleme: 05-06-2020 15:49:05 + -


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar yeni pazar arayışlarına yöneldi. Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren Diana Seyahat Acentesi, Turistica firmasını satın alarak yerli turisti Marmaris’e getirmeyi planlıyor.

facebook-paylas
Tarih: 05-06-2020 15:45

MARMARİS'E YERLİ TURİST DOPİNGİ

MARMARİS'E YERLİ TURİST DOPİNGİ

 

Marmaris turizm hareketliliğini artırmak ve sektöre katkı sağlamak için görüşmeler devam ediyor. Bu çerçevede Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Ticaret Odası (MTO) S. Mutlu Ayhan, Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Diana Travel firmasının bölge müdürleri Medet Güngör, Zeynep Yaman ve Özgür Ertem bir araya gelerek toplantı yaptı. Sektörün dinamiklerinin değerlendirildiği toplantıda, yurt dışı uçuşlarının askıya alınması ve pek çok destinasyonun iptal edilmesi sebebiyle, iç pazardaki canlılığı artırmak görüşmeler yapıldı.

Uzun yıllardır yurt dışı pazarında faaliyet gösteren Turistica adlı seyahat acentesini bünyesine katan Diana Travel firmasının, yurt içi pazarda faaliyet göstermek amacıyla yaptığı bu satın almanın gerçekleşmesiyle birlikte Marmaris pazarını yerli turiste daha çok tanıtmayı hedefliyor. Turistica çağrı merkezi personeli ve rehberlerini bölgeyi daha yakından tanımaları için Marmaris’e getiren acente, özellikle 2020 yaz sezonu için yerli turiste ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Marmaris’in iç pazardaki hak ettiği payı henüz yakalayamadığını söyleyen Diana Travel Bölge Müdürü Medet Güngör bu aşamada hem Marmaris için hem de iç pazar misafirleri için büyük fırsatlar olduğunu ve Marmaris’in hak ettiği payı alması için gerekli potansiyeli taşıdığını ifade etti.

 

 

HAZIRLIKLAR TAMAMLANIYOR

Salgın sürecinden tüm dünyada olduğu gibi Marmaris’in de etkilendiğini fakat yapılan çalışmalar neticesinde bu süreci birçok bölgeden çok daha az sıkıntı ile atlatmaya çalıştığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Oktay, Marmaris’i tercih edecek olan misafirlerin endişe etmeden geçirebilecekleri bir tatil için belediye olarak hazırlandıklarını dile getirdi. Yapılan değerlendirme ve çalışma toplantılarında, plaj kullanımı gibi birçok sosyal alanda yığılmalarına izin vermeyecekleri yönünde tedbirler alındığını vurguladı.

MTO Başkanı Ayhan ise Marmaris’in turizm sektörü için pandeminin yayılmaya başladığı tarihten itibaren tüm kurumların iş birliği halinde olduğunu belirtti. Ayhan, Marmaris’te faaliyet gösteren büyük konaklama tesislerinden, küçük işletmecilere kadar herkesin hızlı bir şekilde bu sürece adapte olduğunu ve tüm iş yerlerinin alınması gereken önlemlere büyük hassasiyet gösterdiğini ifade etti.

 

 

SALGINA UYUM SAĞLADIK

GETOB Başkanı Bülbüloğlu ise Marmaris’e araba ile erişim imkanının çok rahat olduğunu söyleyerek  bu sayede iç pazarda önemli ivme kaydedileceğini söyledi. Gelecek olan misafirlerin gönül rahatlığı ile tatillerini yapabilmeleri için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak tüm plajların düzenlendiğini belirten Bülbüloğlu, yabancı turist ağırlıklı hizmet veren Marmaris’in, İngiliz turistlerin buraya gelmesine aracılık eden acentelerin salgın öncesinde de hijyen, gıda güvenliği gibi birçok konuda sıkı denetlendiğinin altını çizerek, birçok tesisin zaten bu önlemleri yıllardır aldığını ve salgına karşı alınması gereken önlemlere kolayca uyum sağladıklarını söyledi.
Editör: Yaşar AnterFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI