Bugun...


TUI araştırma yaptı, İngiliz ve İrlandalılar Türkiye hakkında ne düşünüyor
Tarih: 02-06-2020 19:52:04 Güncelleme: 02-06-2020 19:55:04 + -


TUI İngiltere ve İrlanda, pandemi sonrası insanların önceliklerinin neler olduğunu ve tatil bu öncelikler arasında nasıl bir yer tuttuğuna ilişkin araştırma yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 02-06-2020 19:52

TUI  araştırma yaptı, İngiliz ve İrlandalılar Türkiye hakkında ne düşünüyor

TUI tatil araştırması yaptı, İngiliz ve İrlandalılar Türkiye hakkında ne düşünüyor

 

TUI İngiltere ve İrlanda, koronavirüs sonrası tüketicinin önceliklerinin neler olacağına ilişkin bir araştırma yaptı.

En çok özledikleri şey tatil değil

2 bin yetişkinle yapılan araştırmaya göre, pandemi sonrasında insanların birinci önceliği tatil değil. Araştırmaya katılanların yüzde 75'i en çok ailesiyle ve arkadaşlarıyla görüşmeyi özlediğini belirtirken, en çok dışarıda yemek yemeği özlediğini söyleyenlerin oranı yüzde 47 olarak belirlendi. 'En çok tatile çıkmayı özledim' diyenlerin oranı ise yüzde 38 olarak belirlendi.

Yüzde 15 'hemen kaçarım' diyor

Araştırmaya katılanların yüzde 15'i en kısa sürede bulunduğu yerden uzaklaşmak istediğini belirtirken, yüzde 16'sı kış tatili yapmayı ve yüzde 45'i ise 2021 yaz sezonundan önce tatile çıkmak istediğini beyan etti.

Villa tatili aramalarında artış var

TUI'nin yaptığı araştırmada, koronavirüs önlemlerinin yavaş yavaş kaldırılması ve turizm destinasyonlarının açılmasıyla birlikte, her şey dahil tatil aramalarında artış yaşanmaya başladı. Buna karşın, kendin pişir-kendin ye veya villa tatillerine ilişkin aramalarda da ciddi bir artış söz konusu.

İngiltere'nin yoğun olarak tatile çıktığı mayız ve haziran aylarına dönük rezervasyonların iptal edildiği ve yeniden planlandığı belirtilen araştırmada insanların koronavirüs sonrası en çok gitmek istediği destinasyonlar ise şu şekilde sıralandı.

* İspanya

* Yunanistan

* İtalya

* Florida

* Karayipler

* Hırvatistan

* Türkiye

* Meksika

* Tayland

* Dubai

 
Editör: Yaşar AnterFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI