Bugun...


AK Parti: 28 Şubat milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir
Tarih: 28-02-2021 09:34:49 Güncelleme: 28-02-2021 09:34:49 + -


AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı’ndan bugün 28 Şubat basın açıklaması yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 28-02-2021 09:34

AK Parti: 28 Şubat milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı’ndan bugün 28 Şubat basın açıklaması yapıldı.

 

Açıklamada şunlar belirtildi.

 

1000 yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir. 

 

Darbeler, insanlık onurunu zedeleyen, milletin iradesini hiçe sayan işkencelerle, zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir. 

 

Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı. 

 

Darbeyle birlikte başörtülü kızlar üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inançlarından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapanmış oldu. Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. 

 

Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi. 

 

28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu. 

 

Bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir. 

 

Geçmişten aldığımız birikimle yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

AK PARTİ İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI
Editör: Melis Anter

Bu haber 652 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI