Bugun...CHP’liler DSİ İl Müdürlüğü önünde “Su eylemi” yapacak

Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’a su veren Mumcular ve Geyik barajlarının kapatılmasından sonra susuz kalan kentte tepkiler artarken CHP İlçe Başkanlığı yarın Muğla DSİ İl Müdürlüğü önünde eylem ve basın açıklaması yapılacağın açıkladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 24-10-2023 07:11:10 Tarih: 24-10-2023 07:04

CHP’liler DSİ İl Müdürlüğü önünde “Su eylemi” yapacak

Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’a su veren Mumcular ve Geyik barajlarının kapatılmasından sonra susuz kalan kentte tepkiler artarken CHP İlçe Başkanlığı yarın DSİ İl Müdürlüğü önünde eylem ve basın açıklaması yapılacağın açıkladı.

CHP İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Muğla ilindeki tüm ilçe başkanları ve Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Örgütü olarak, 25 Ekim Çarşamba Günü, saat 1500’te, DSİ Muğla İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapılacağı belirtildi. Bodrum'da halen 30 mahalleye su verilemiyor.

 

CHP İlçe Başkanlığı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

Halkının sesini duymayan, onun bırakın en temel ihtiyaçlarına yanıt vermeyi,  yine en temel hak ve özgürlükler noktasında dahi hukuku hiçe sayan ve bu kanun tanımazlığı karşısında her türlü demokratik protestolara bile zorbalık ve şiddetle karşılık veren iktidara sesleniyoruz...

Yüzüncü yılında, emperyalizme geçit vermemiş, bu toprakları sömürgeleştirme emellerine son vermiş, denizlerinden madenlerine, demir yollarından sanayisine, eğitimden aklın ve bilimin önceliğine kadar,  kadın ve erkek ayırt etmeksizin toplumsal eşitlik ilkesini amaç edinen, özgün ve örnek bir toplum yaratan Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını, son yirmi yılda bir miras yedi gibi harcıyorsunuz!

 

 

RANT VE TALAN ODAKLI POLİTALARA YETER 

Rant ve talan odaklı, doymak bilmeyen tek taraflı ve yanlış politikalarınızla, halkımızı, yeniden ‘fakru zaruret içinde harap ve bitap’ halde bıraktınız ve bırakmaya devam ediyorsunuz! Buna daha fazla izin vermeyeceğiz...

Devletin kurumlarını kendi kurumları, devlet çalışanlarını kendi personelleri gibi gören, mahkeme kararlarına uymamalarını Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle sağlamaya çalışan bu anlayışa, defalarca seslendik, defalarca çağrı yaptık!

Duymamakta ve anlamamakta ısrar ediyorsunuz..

 

SU BİTTİ YETER ARTIK

Koylarımızı haksız, hukuksuz bir şekilde, başta beşli çetelere ikram ediyor, ormanlarımızı yağmalıyor, ağaçlarımızı kesiyor ve suyumuzu bizden çalıyorsunuz!

Kaz Dağları’ndan, Karadeniz’e, cennet kıyılarımızdan, köylümüzün, çiftçimizin tarım alanlarına kadar ülkenin her yanında nedeni olduğunuz yağma ve talanın yanında özel sektöre ait termik santrallerin soğutma suyu olarak kullanılmasını öncelik haline getirerek kuruttuğunuz Bodrum’a su sağlayan barajlardan sonra, su ihtiyacımızın karşılanması için tek imkan olan yer altı sularının en önemli güvencesi Akbelen Ormanları’ndaki kıyıma da tüm hızıyla devam etmek istiyorsunuz.

Köylümüz söylüyor, meslek örgütleri ve bilim insanları söylüyor, çevre platformları söylüyor ama siz hala nasıl bu kadar duymaz, nasıl bu kadar görmez olabiliyorsunuz?

Rantın, talanın yenmeyen içilmeyen bir şey olduğunu ne zaman anlayacaksınız? Son dere kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde mi?

Artık Yeter, koylarımızdan, ormanlarımızdan, toprağımızdan, suyumuzdan elinizi çekin!

 Bodrum'un 56 mahallesinden 30'una sık sık patlayan boru hatları ve yetersiz su kaynakları nedeniyle yaklaşık 3 haftadır su verilemiyor, bazı mahalleller ise kısıtlı oranda su alabiliyor.

 
Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI