CHP 18. Dönem Muğla Milletvekili 76 yaşındaki Musa Gökbel 1987–1991 yılları arasında milletvekilliği yapmıştı. Yaklaşık 2 aydır bir hastanede tedavi gören ve Milletvekilliği yaptığı dönemde Bodrum ve Muğla’nın sorunlarını renkli kişiliği ile TBMM’ne taşıyan Gökbel’in ölümü ilçede üzüntü yarattı. Gökbel Milletvekili olduğu dönemde Bodrum sokaklarında “Testiyi Çatlatmayın” yazılı çatlak testiyi omzuna alarak eylem ve açıklamalar yapmıştı.
Gökbel’in cenazesinin Çarşamba günü Bodrum’da toprağa verileceği belirtildi.