Bugun...CHP Belediye Başkan aday adayı Taşkan ”Atatürk ilkeleri yol göstericim olacak”

Yaklaşan yerel esçimler önceis CHP Bodrum Belediye Başkan aday adaylığını açıklan Cafer Taşkan yazılı açıklama yaptı. Taşkan neden aday adayı olduğunu, kendisini ve yapacaklarını anlattı.

facebook-paylas
Tarih: 26-10-2023 19:34

CHP Belediye Başkan aday adayı Taşkan ”Atatürk ilkeleri yol göstericim olacak”

Taşkan’ın yazıl açıklaması:

CHP Bodrum Belediye  Başkan Aday Adayı olduğunu  basın  yolu ile açıklayan Eğitimci ve Turizmci  Cafer Taşkan Bodrum’da büyük  ilgiyle karşılandı. Bir çok kesim tarafından merak edilen Cafer Taşkan  kimdir? Sorusunun yanıtını Taşkan, kendisi şu ifadelerle açıklıyor

“16.06.1968 yılında Kars merkez yeni mahallede doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi (Gazi ilkokulu-Atatürk Ortaokulu-Cumhuriyet lisesi) Karsta tamamladım. İzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun olduktan sonra 1996 yılından itibaren sırası ile Rize, Zonguldak, Siirt ve Giresun illerimizin farklı köy ve ilçelerindeki devlet okullarında öğretmenlik yaptım. Aynı zamanda 3 yıl süre ile Beykent koleji ve Altınoluk Alçev Mesa Çağdaş Eğitim Vakfı okullarında öğretmenlik yaptım.

 

ÖĞRETMENLİK YAPTIM EŞİMDE ÖĞRETMEN

2007 yılında kendi isteğimle Bodruma tayin istedim ve Bitez Gülümser Mehmet DANACI ilköğretim okuluna atandım. Sonrasında Turgutreis Vedat TÜRKMEN Ortaokulunda 4 yıl görev yaptıktan sonra Bodrum Merkez Cumhuriyet ortaokuluna atandım ve 2014-2023 yılları arasında bu okulda görev yaptıktan sonra Temmuz 2023 yılında kendi isteğim ile emekliye ayrıldım.2008 yılında Bodrumun tanınmış ve köklü ailelerinden Gülümser Mehmet Danacı’nın kızı ile evlendim. Eşim Ayla DANACI TAŞKAN Eğitim gönüllüsü anne ve babasının Bodrum da yaptırarak devlete  bağışladığı Bitez Gülümser Mehmet DANACI okullarında yaklaşık olarak 26 yıldır İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Her anlamda kendini eğitime katkıya adamış Danacı ailesinde eğitimci kimliğim ile çeşitli

sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak görev aldım. Bodrumda eğitim ve sorunları konusunda birçok çalışma içinde yer aldım.

 

 

KENDİMİ BODRUM’A HİZMET İÇİN ADAYACAĞIM

İnandığım tek şey eğitim ışığı altında ileriye dönük atılımcı, bilim ve teknolojiye inanan gençler yetiştirmek oldu… Ülkemizin kalkınması ve Bodrumumuzun sorunlarının aşılması ancak Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan bu gençler sayesinde olacaktır ilkesini benimsedim. 14 ve 11 yaşlarında Gülümser ve Ayşegül adında iki kız babasıyım Öğretmenlik mesleğimin yanı sıra aileye ait turizm sektörünün çeşitli kollarına işletmecilik ve aynı zamanda ticaret ile de uğraşmaktayım. Bundan sonraki hayatımı, şuan yaşadığım ve ekmeğini yediğim ikinci memleketim olan Bodrum için ve Bodruma hizmet için adayacağım. Bodrumda yaşayan, gerek Bodrumlu olsun, gerekse de ülkemizin çeşitli yerlerinden gelerek Bodruma

yerleşmiş ve Bodruma gönül vermiş, etnik kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız ile birlikte hiç bir ayırım gözetmeksizin Bir dünya markası olan Turizm cenneti Bodrumumuzu bir adım daha ileri götürmek için iş birliği .

 

ATATÜRK İLKELERİ YOL GÖSTERİCİM OLACAK

içinde çalışacağız. Karsta yaşamış, her zaman hak hukuk ve adaletten yana olan, demokrasiden hiçbir zaman şaşmayan bir aile ortamında büyüdüğüm için. Ben de hiçbir zaman bu ilkelerden şaşmayacağım… Almış olduğum eğitim ve yapmış olduğum öğretmenlik mesleğinin ışığında Atatürk ilke ve inkılapları her zaman yol göstericim olacaktır. Ne olursak olalım, kim olursak olalım, hangi etnik kökene sahip olursak olalım tek hedefimiz bu ilkeler doğrultusunda Bodrum olmalıdır.

SAYGILARIMLA CAFER TAŞKAN”
Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI