Bugun...CHP 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarı protesto etti ”Bizlere ahlak üzerinden siyaset yapmasınlar”

CHP, 13 yaşındaki kız çocuğuna yapılan cinsel istismarı Adliye binası önünde protesto ederek basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Sekreteri Deniz Ceylan Arslan “Sessiz kalan, iyi hal indirimi alan, beraat eden, az ölçülerde ceza alan suçluların gün yüzü görmemeleri en büyük temennimizdir. Öpmeye kıyamadığımız çocuklarımıza bunları razı görenler, susanlar bizlere ahlak üzerinden siyaset yapmasınlar!” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2024 12:27

CHP 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarı protesto etti ”Bizlere ahlak üzerinden siyaset yapmasınlar”

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karşıyaka İlçe örgütü, 13 yaşındaki kız çocuğuna yapılan cinsel istismarı Karşıyaka Adliye binası önünde protesto ederek basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karşıyaka İlçe başkanı Levent Güçlü, belediye meclis üyeleri,  CHP Seçim ve Hukuk’tan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Doğukan Gül ve CHP örgüt üyeleri de destek verdi.

ÇOCUK AKLI DEME ÇOCUK HAKLI DE

Eylem ve protestoya katılan CHP’liler ellerinde “Çocuk Bedeninden Elinizi Çekin, Vatanı Korumak Çocukları Korumakla Başlar, Sen Ben Biz Birbirimizin Çaresiyiz, Çocuk Bedenine Dokunma, Çocuk İstismarı Politiktir, ve  Çocuk Aklı Deme Çocuk Haklı De, yazılı dövizleri taşıdılar.

SESSİZ KALAN BERAAT EDENLER GÜN YÜZÜ GÖRMESİNLER

 Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Sekreteri Deniz Ceylan Arslan, yaptığı açıklamada yaşanan iğrenç olayın erkek egemen bir toplumda yaşandığını ve kadına değer verilmediğinin en büyük örneği olduğunu, çocuklara, kadınlara yapılanlara göz yummanın, sessiz kalmanın, bu yapılanlara ortak olmanın ahlaksızlık olduğunu belirterek “Sessiz kalan, iyi hal indirimi alan, beraat eden, az ölçülerde ceza alan suçluların gün yüzü görmemeleri en büyük temennimizdir” dedi. 

 

 

ÜLKEMDE YAŞANANLAR ADINA UTANÇ DUYUYORUM

Deniz Ceylan Arslan açıklamasının devamında ise “Ben bir kız evladıyım, kız erkek fark etmez bir anneyim, kadınım ve ülkemde yaşananlar adına utanç duyuyorum. Daha 13 yaşında oyun oynaması, lise sınavına hazırlanması gereken küçücük bir kız çocuğu. Kimimizin kızı, kimimizin kardeşi, O kız çocuğuyuz hepimiz, ister yaşı küçük ister büyük hepimiz korkuyoruz. Okulda ayrı, işte ayrı korkuyoruz. Bu korku iliklerimize kadar işletildi. Ülkemde sayısı belli bile olmayan tacizi tecavüzü yaşayan çocuğuz biz! Senelerce devam eden ve bir kişinin dahi çıkıp bu olay yanlış demediği, erkekliğini tatmin etmek uğruna bir çocuğa kıydığı iğrenç gerçekler bunlar. İstanbul’un göbeğinde. Bu iğrenç olay erkek egemen bir toplumda yaşadığımızın ve kadına değer verilmediğinin en büyük örneğidir. Çocuklarımıza kadınlarımıza yapılanlara göz yummak, sessiz kalmak, bu yapılanlara ortak olmak ahlaksızlıktır” ifadelerini kullandı.

 

AHLAK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASINLAR

Arslan açıklamasının sonunda ise “ Sessiz kalan, iyi hal indirimi alan, beraat eden, az ölçülerde ceza alan suçluların gün yüzü görmemeleri en büyük temennimizdir. Öpmeye kıyamadığımız çocuklarımıza bunları razı görenler, susanlar bizlere ahlak üzerinden siyaset yapmasınlar! Kravat takarak duruşma salonlarında ağlayan pişmanım diyen suçlulara ortak olmasınlar! Bu ülkenin evlatlarına sahip çıkmanızı istiyoruz. Sahip çıkamam diyorsanız da oturduğunuz tüm koltuklardan istifa edeceksiniz! Tecavüze, tacize kasteden ile bu suçlulara göz yuman da aynı derece suçludur.  Buradan başta olmak üzere hükümet yetkililerine ve adalet bakanlığına sesleniyorum. Artık Yeter! Bu iğrenç saldırıların bir tanesi sizlerin başına geldiği zamanda sessiz kalacak mısınız, yoksa adalet o zaman işleyecek mi? Biz buradan haykırıyoruz! Sizlerin el bebek büyüttüğü kız çocuklarınızla Ayşe teyzemizin Fatma teyzemizin büyüttüğü kız çocukları arasında fark var mıdır? Bu adalet bir gün hepinize lazım olacak o adalet sistemi ya şimdi işleyecek ya da bizler bu adalet sistemi işleyene kadar her gün burada adalet sarayı önünde eylemlerimizi gerçekleştireceğiz. Biz buradayız ve çocuklarımız için var olmaya devam edeceğiz. Ya bu mücadelemizde yanımızda olun ya da biz yok olana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Çocuk Susar Sen Susma.” Diyerek açıklamasını tamamladı.

 Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI