Bugun...Çalışan emekliye de 5 bin TL ikramiye KABUL EDİLDİ

Çalışmayan emeklilerden sonra çalışan emeklilerin de 5 bin liralık ikramiyeden yararlanmasını sağlayacak önerge komisyonda kabul edildi.

facebook-paylas
Tarih: 29-11-2023 21:28

Çalışan emekliye de 5 bin TL ikramiye KABUL EDİLDİ

5 bin liralık emekli ikramiyesinde çalışan çalışmayan ayrımı nihayet kalkıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen torba yasa teklifine önergeyle yeni bir madde eklenerek çalışan veya başka bir yerden geliri olan emeklilerin de 5 bin liralık ikramiyeden yararlanmalarının önü açıldı. Önerge komisyonda iktidar ve muhalefet partili milletvekillerinin oy birliğiyle kabul edildi. Teklifin TBMM Genel Kurulundan da geçmesi halinde yaklaşık 16 milyon emeklinin tamamı hiçbir ayrım yapılmaksızın 5 bin liralık ikramiyeden yararlanacak.

AKP'li milletvekilleri tarafından verilen önergeyle, sadece çalışmayan ve esnaf ya da tarımsal faaliyetlerinden gelir elde etmeyenlerin ikramiyeden yararlanmalarını düzenleyen 5510 sayılı yasaya yapılan atıf kaldırıldı. Önergenin gerekçesinde, “Madde ile 2023 yılı Ekim döneminde gelir/aylık ödenen sigortalı ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere yapılan 5 bin lira tutarındaki ödemeden gelir/aylık almakta iken çalışan veya faaliyette bulunanlar ile yaşlılık aylığı almaktayken bu aylıkları kesilmeksizin çalışan emeklilerin de yararlanması amaçlanmaktadır” denildi.

Önergeyi kabul ederek emeklilere destek verdiklerini ifade eden CHP'li Veli Ağbaba, AKP'li milletvekillerine, “Size yanlış yaptığınızı en başından söyledik dinletemedik. Madem düzeltecektiniz niye milyonlarca emekliye bu eziyeti çektirdiniz?” dedi.
Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI