Bugun...Bodrum Sol Parti: 20 yıl yeter, gönderelim

gündü! 20 yıl yeter gönderelim. Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız!” ifadelerini kullandı.

facebook-paylas
Güncelleme: 08-03-2023 15:41:03 Tarih: 08-03-2023 15:38

Bodrum Sol Parti: 20 yıl yeter, gönderelim

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Sol Parti İlçe Örgütü bugün basın açıklaması yaptı. İlçe Başkanı Okan Manzak “ 3 Kasım 2002, yirmi yıllık AKP karanlığının başladığı ilk 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Sol Parti İlçe Örgütü bugün basın açıklaması yaptı.İlçe Başkanı Okan Manzak ve yönetim kurulu üyeleri ellerinde “Felaket İktidarını Gönderelim, Yeter” isimli yazılı pankart açan Sol Partililer adına açıklamayı Manzak yaptı.

 

ÜLKE BÜTÜN ALANLARDA BÜYÜK BİR ÇÖKÜŞÜN İÇERİSİNDE

Okan Manzak açıklamasında ülkenin gelinen yirmi yılın sonunda başta ekonomi olmak üzere, adalet sistemi ve toplumsal yapısı ve ahlaki değerleriyle bütün alanlarda büyük bir çöküşün içinde olduğunu belirterek “ Bu felaket rejimine son vermek artık bir yaşam sorunu haline gelmiştir.Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyor, bunun için enerjimizi, aklımızı ve gücümüzü birleştirerek hepimize umut olacak ve bütün zorlukları aşabilecek bir toplumsal seferberliği birlikte yaratmaya çağırıyoruz. Kazanmak için harekete Geçelim! Rejimin oylanacağı bir referandum niteliği kazanmış seçimlerde, iktidar her tür hile ve zorbalığa başvuracağı açık olsa da ülkenin muhalefet birikimlerinin ve ilerici toplumsal mücadele dinamiklerinin kötülükler imparatorluğuna son verecek bir güçte olduğu açıktır” ifadelerini kullandı.

 

AÇLIK VE YOKSULLUK İÇERİSİNDE YAŞAYAN MİLYONLARI BİRLEŞTİRMELİYİZ

Manzak açıklamasına “Bu rejimden kurtulmanın ve emekçi halklar için bir çıkış yolu yaratmanın en gerçekçi yöntemi anti-emperyalist, laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemektir” sözleriyle devam ederek “Sağa yaslanmış politikalarla, din ve kimlik eksenli AKP dümen suyundaki açılımlarla ancak hızlı bir çöküşle sonuna ilerleyen iktidara yeni manevra alanları açabilir. Bugün yapmamız gereken zenginlerin serveti artarken açlık ve yoksulluk içinde yaşayan milyonları birleştirmek için mücadele etmektir. Toplumu din ve mezhep temelinde bölmeye yönelik demagojilere karşı, emekçilerin en geniş birliğini, dayanışmasını ve örgütlü mücadelesini geliştirmektir. Ancak bu şekilde özelleştirilen tüm kurumlarımızı geri alabilecek, tarikat ve cemaatlerin devlet içindeki kadrolaşmasına son verebilecek, topraklarımız üzerindeki emperyalist şirketlerin egemenliğini ortadan kaldırabilecek bir gücü yaratabilir, emekçilerin devrimci demokratik cumhuriyetini kurabiliriz” dedi.

 

ORTAK AKIL VE SORUMLULUKLA KAZANMAK İÇİN SEN DE GÜÇ VER!

Manzak açılamasının sonunda ise “Gün şimdi ortak akıl ve sorumlulukla kazanacağımız o güne adım adım yürümenin günüdür! Seçimlere kadar her gün, her an kazanmak için kenetleneceğiz, birlikte çalışacağız. Oyunlarını bozacak, sansürlerini aşacak, baskılarını boşa düşürecek yolları birlikte bulacağız! Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız! Elbet en güzel hükmü sonunda biz vereceğiz! Onlar kaybedecek, biz kazanacağız! Hep birlikte bu kötülük imparatorluğuna son verelim. Onları hak ettiği yere tarihin çöplüğüne gönderelim. Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, demokratlarını, emekçilerini, yurtseverlerini kazanma iradesi etrafında birleşmeye, ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Editör: Yaşar Anter
İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI