Bugun...BESİAD: “Bodrum TBMM'de Temsil Edilmeli”

BESİAD yaptığı basın toplantısında genel seçimlerin yapılacağı 14 Mayıs'ta Bodrum'dan bir ismin TBMM'de temsil edilmesi gerekliliğinin bilinmesi istediklerini söyledi. Konuyla ilgili BESİAD Bodrum Esnaf ve Sanayici İş insanları Derneği’nden de bir açıklama yapıldı. Açıklamada tüm partilere çağrıda bulunularak, Bodrum’dan milletvekili isteği dile getirildi.

facebook-paylas
Tarih: 04-04-2023 14:36

BESİAD: “Bodrum TBMM'de Temsil Edilmeli”

BESİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyesi CHP Muğla Milletvekili Aday Adayları Gürol İnan ve Belgüzar Akşit Ayder’in de katıldığı toplantıda konuşan BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, Bodrum’dan 32 yıldır milletvekili çıkarılamadığını ifade etti ve “Değerli basın mensupları. Siyasi parti yönetim kurulları ve başkanlarına çağrımızdır. Gerek nüfus yoğunluğu, gerekse ekonomiye katkısı açısından Muğlamızın en büyük ilçesi olan Bodrum’un 32 yıldır TBMM de temsil edilemiyor olmasını, Bodrum’un uğradığı büyük bir kayıp ve haksızlık olarak görüyoruz. Amacımız, sadece Bodrum’un sağlıklı büyümesi değil, ürettikleri ve geçmişten gelen değerlerinin gelecek nesillere de aktarılabilmesidir. Bodrum’un önde gelen sivil toplum kuruluşu olan BESİAD Yönetimi olarak Bodrum adına bu çağrıyı yapmayı görev addediyoruz.” dedi.
 
BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, basın toplantısında, “Gerek nüfus, gerekse ekonomik büyüklük sıralamasında birinci sırada bulunan Bodrum’a, Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması bir jest değil aksine Bodrum’un siyasal bir hakkıdır. Tüm siyasi partilerin Bodrum temsilcilikleri başta olmak üzere, genel merkez yönetimlerini ve hatta tüm yurttaşlarımızı bu haklı çağrımıza kulak vermeye ve gereği için destek olmaya davet ediyoruz. Bu çağrımız bütün partilerimiz, sivil inisiyatifler ve Bodrum severler için geçerlidir ve hepsini göreve davet ediyoruz. Bu kadar hızlı, plansız büyüyen ve göç alan Bodrum’un sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için bu şarttır. Bodrum İlk olarak 1957 yılında vekilimiz Zeyyat Mandalinci ve ikinci olarak da 18. Dönemde 1987-1991 yılları arasında Musa Gökbel ile temsil edilmiştir. Mecliste 32 yıldır Bodrum’u temsil eden bir vekilimiz bulunmamaktadır.” diye konuştu.

Bodrum’un nüfus olarak en kalabalık ilçesi olduğuna dikkati çeken Nazlıoğlu, “Bulunduğumuz ilin nüfus olarak da, seçmen sayısı olarak da en büyük ilçesi olarak, parti ayırmaksızın buradan birilerinin bizi temsil etmesini önemsiyoruz. O zaman Bodrum’un hak ettiği yerlere ulaşacağına inancımız tam.” şeklinde konuştu.

4 dernek üyesinin aday adayı olduğunu dile getiren Neslihan Nazlıoğlu, “Bizim 190 üyemiz içerisinde 4 tane gurur kaynağımız var. 4 tane milletvekili aday adayımız. Bu, BESİAD için çok büyük bir gurur kaynağı. İnşallah BESİD’tan da milletvekili adayımız çıkar diye temenni ediyoruz. Biz, siyasetin eski dilinden sıkıldık. Biz Bodrum’u temsil edecek, Muğlamızı temsil edecek kişide, vizyoner, değişime açık, bölgeye hakim, sadece Bodrum’a değil, Muğla’nın sorunlarına da hakim olması lazım. Ülkenin sorunlarına da hakim olması lazım. Bu vizyonda milletvekilimizin olmasını istiyoruz.” dedi.

Nazlıoğlu, Milletvekilinin hangi ittifaktan olması sizin için önemli mi? sorusuna ise Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan adayın olmasını önemsediklerini dile getirdi.

 

 
Kaynak: Ercan Vuranlar

Editör: Melis Anter
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI