Bugun...



Başkan Mandalinci “Kentin doğal yapısını bozacak her türlü girişime müdahale edeceğiz”

Bodrum Belediyesi, doğal yapının korunması, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın önüne geçmek için ilgili tüm ekiplerle çalışmalarını sürdürüyor. CHP’li Belediye Başkanı Tamer Mandalinci kaçak inşaat ve sahillere maden tozu dökülmesine sert tepki gösterdi” Bodrum Belediyesi olarak kentimizin doğal ve mimari yapısını korumak öncelikli hedefimizdir. Bodrum hepimizin. İlçemizin dokusuna zarar veren, kamu alanlarını işgal eden kaçak yapılaşmaya karşı belediyemizin ilgili birimleri çalışmalarını aralıksı

facebook-paylas
Tarih: 14-05-2024 11:05

Başkan Mandalinci “Kentin doğal yapısını bozacak her türlü girişime müdahale edeceğiz”

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, nisan ayında 94 yapı mühürlenirken 42 yapı için yıkım kararı alındı. 8 kaçak yapının ise yıkımı gerçekleştirildi.  Tüm ihbar ve şikayetleri yerinde inceleyen Bodrum Belediyesi ekipleri, söz konusu yapıların ruhsat ve proje uygunluk durumlarını denetleyerek gerekli hukuki işlemleri uyguluyor.

KAÇAK YAPILARIN YIKIMLARI SÜRÜYOR

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri son olarak Yalıkavak Mahallesi Gökçebel Mevkiinde, deniz kıyısında kamu arazisine yapılan kaçak yapıyı tespit etti. 200 metrekare kapalı alanda işletme olarak faaliyet gerçekleştirmek amacıyla yapıldığı anlaşılan kaçak yapı ve iskele, resmi ekiplerin gözetiminde, ilgili firma tarafından yıkılıyor. Yine Kumbahçe Mahallesinde kaçak ve ruhsatsız yapının yıkımı belediye ekiplerince gerçekleştiriliyor.

 

 

BODRUM SAHİLLERİ MALDİVLER OLMAYACAK KAÇAK MERMER TOZUNA SIKIP TAKİP

Turizmin önde gelen destinasyonları arasında yerini koruyan Bodrum’da sahil düzenlemeleri adı altında kum serimi yapan işletmelere Zabıta Müdürlüğü ekipleri müdahale ediyor.

Bodrum kıyılarının doğal görünümünü bozan ve insan sağlığına zararlı maddeler içeren “beyaz kum” adı altındaki kum serimlerine Kabahatler Kanunu kapsamında para cezası uygulayan zabıta ekipleri, serilen kumu da kaldırtıyor.  Ekipler, son olarak Bitez ve Bahçelievler Mahallesinde iki işletmeye yaptırım uyguladı.

 

 

DOĞAL YAPININ KORUNMASI İÇİN KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ ŞART

Bodrum’un doğal yapısının korunması, çevreye aykırı çalışmaların önüne geçilmesi ve kamu alanları işgaline karşı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Bodrum Kaymakamlığı, Milli Emlak Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve uyum içinde hareket ettiklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci şunları söyledi:

“Bodrum Belediyesi olarak kentimizin doğal ve mimari yapısını korumak öncelikli hedefimizdir. Bodrum hepimizin. İlçemizin dokusuna zarar veren, kamu alanlarını işgal eden kaçak yapılaşmaya karşı belediyemizin ilgili birimleri çalışmalarını aralıksız devam edecek. Bu süreçte Bodrum için ilgili tüm kurumlarla iş birliğimizi sürdüreceğiz.”  

 

 

 



Editör: Melis Anter




FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI