Bugun...Aydın Doğan 45 yıl sonra medyadan çekildi, Doğan Burda dergi grubu satıldı

Doğan Holding ve Burda GmbH, Doğan Burda'daki paylarını toplam 10 milyon dolar bedelle devretmek üzere sözleşme imzaladı. Aydın Doğan bu kararla, 45 yıl önce girdiği medya sektöründen tamamen çekilmiş olacak.

facebook-paylas
Tarih: 08-07-2024 18:21

Aydın Doğan 45 yıl sonra medyadan çekildi, Doğan Burda dergi grubu satıldı

Doğan Burda dergi grubunun ana hissedarları Doğan Holding ve Burda GmbH, şirketteki paylarının tamamının toplam 10 milyon dolar bedelle satışı için pay devir sözleşmesi imzaladı.Reuters’in haberine göre, Doğan Burda'da, Doğan Holding 7,47 milyon adet pay karşılığı yüzde 38.22; Burda GmbH ise 7.45 milyon adet pay karşılığı yüzde 38.09 hissedar konumunda bulunuyordu. Şirketin yüzde 23.69 hissesi ise diğer hissedarlara ait.Doğan Burda'dan KAP'a yapılan açıklamada, Doğan Holding'in yüzde 38,22 ve Burda GmbH'ın yüzde 38,09 oranındaki payları olmak üzere toplam yüzde 76,30 payın Alt Capital Holding A.Ş., Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Altun Capital Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Re-Pie Yatırım Holding A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş.'ye toplamda 10 milyon dolar bedelle satılmasına taraflar arasında bugün pay devir sözleşmesi akdedildiği belirtildi.

Açıklamada, "Mezkûr pay devir sözleşmesine istinaden; Doğan Holding'in yüzde 56 ve Burda GmbH'ın yüzdez 44 oranında pay sahibi olduğu Dergi Pazarlama Planlama ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden tüm payların, değerleme raporunda takdir edilecek değere göre Şirketimize devredilmesi hedeflenmektedir" denildi.İşlem, Rekabet Kurumu'na yapılacak bildirim ve tüm kapanış koşullarının yerine getirildiğinin anlaşılması durumunda tamamlanacak.Doğan Holding hisseleri saat 12.02'de yüzde 1,9 kayıpla 16.04 liradan, Doğun Burda hisseleri de yüzde 1,38 kayıpla 242,3 liradan işlem görüyor. BIST-100 endeksi ise yüzde 0,6 artıda.

 Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI