Bugun...Antik Çağdan Günümüze Muğla Mutfağı Kitap lansmanı Bodrum’da yapılacak

Antik Çağdan Günümüze Muğla Mutfağı kitap lansmanı ve tadım etkinliği 24 Mayıs tarihinde Bodrum’da yapılacak.

facebook-paylas
Tarih: 22-05-2024 11:51

Antik Çağdan Günümüze Muğla Mutfağı Kitap lansmanı Bodrum’da yapılacak

Muğla mutfak mirasının tanıtımı ve markalaşması, bölgede gastronomi turizminin canlandırılması hedeflenerek oluşturulan kitapta yer alan tariflerin içinden oluşturulan özel menü ile her yemeğin mitolojisi-tarihsel hikayesi anlatılacak,

Kitabın,Muğla Valiliği koordinesinde, MSKÜ, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kapurcuk Kültür ve Gastronomi Özel İşletmesi, MUTSO işbirliği ile;  kitap yazımı proje koordinötü Muğla Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu  Proje Uzmanı Doç.Dr. Buket Ballıel Ünal, Editörler; Girişimci ve Kapurcuk Marka Direktörü Av. S. Ece Baysal,  Öğr Gör. Dr .Selma Atabey,  Öğr Gör. Dr. Alper Gölbaş, tüm kazı başkanları ve bölüm yazarları ile hazırlandığı ve Antik döneme ait 35, Osmanlı dönemine ait 6, yöresel ve günümüze ait 25 yemek tarifi ile toplam 66 tariften oluştuğu belirtildi.

Antik Çağdan Günümüze Muğla Mutfağı kitabı; tüm kazı başkanlarından bölgelerine ait yemek kültürü verileri, bölüm yazarları tarafından kaleme alınan ilçenin coğrafi konumu, demografik özellikleri, tarihi, yazarın kazı çalışmalarını yürüttüğü alanlarda yapılan kazılar sırasında tespit edilen arkeolojik veriler, editörler tarafından yazılan ürün bazlı bölümleri,  mutfağımızı yüzyıllardır zenginleştiren ürünleri ve tarihten bugüne yemek tarifleri ile oluşturuldu.

 

 

 

 Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR SANAT Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI