Bugun...AKUT Bodrum ekibinden kurtarma operasyonu gibi doğa temizliği

Muğla’nın Bodrum ilçesinde turistik Milas- Bodrum karayolunda ki Seyir Terası bölgesindeki uçurumluk alanda temizlik yapan AKUT gönüllüleri atıkları kurtarma operasyonu yapar gibi iplerle kayalıklara inerek temizledi. Seyir Terası bölgesinde üç saatte bir ton atık toplandı.

facebook-paylas
Tarih: 11-10-2022 11:13

AKUT Bodrum ekibinden kurtarma operasyonu gibi doğa temizliği

Muğla’nın bodrum ilçesindeki AKUT Bodrum günülülerinden 10 üye Bodrum Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Bodrum- Milas karayolu bölgesinin en önemli dinlenme bölgelerinin başında gelen Seyir Terası bölgesinde çevre temizliği yaptı.

 

SEYİR TERASI UÇURUMUNU PIRIL PIRIL YAPTILAR

Seyir Terası bölgesinde 10-20  metrelik dik ve kayalık bölgede güvenlik önlemi alarak iplerle aşağıya inerek doğa ve çevre temizlik çalışmasını yürüten AKUT gönüllüleri ve temizlik işçileri üç saat içerisinde yaklaşık 1 ton atık topladı.

 

 

5 DAKİKALIK MANZARA KEYFİNDE ETRAFI ÇÖPLÜĞE ÇEVİRMİŞLER

Çalışmalara katılan Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri “Burada 5 dakika manzaraya bakarken aşağıya atılan çöpler ortada. 5 dakikalık manzara keyfinin arkasından belki de yıllarca çevreye zarar verecek çöpler ve atıklar atılıyor. Misafirlerimiz ve Bodrum halkının, bu noktaya veya kentimizin diğer seyir bölgelerine geldikleri zaman, muhteşem doğal güzellikler yerine bizlere yakışmayan çöplük görüntüleri ile karşılaşmamaları için hepimize görevler düşüyor. Çöpleri doğaya değil de en yakındaki çöp kutusu ve konteynere atmak hem çevremiz için hem de geleceğimiz için büyük önem taşıyor.” dedi.

 

BU MANZARAYA BU ATIKLAR YAKIŞMIYOR

Yaklaşık 3 saat süren ve 1 ton atığın toplandığı çalışmaya katılan AKUT Bodrum Lideri Şeyda Yücel ise “Belediyenin etkinliğinde, gördüğünüz bu çok güzel manzaraya hiç yakışmayan çöpler vardı. Maalesef insan eliyle oluşan çöpleri toplamak için ip teknikleriyle inmek zorunda kaldık. Çöpler atıldığı kadar kolay toplanmıyor. Belediyeye bu değerli katkısından ve böyle bir faaliyet hazırladığı için teşekkür ediyorum. Herkesten ricamız, inanın göründüğü kadar kolay toplanmıyor. Lütfen bunun bilincinde davranalım.” dedi.

 

 

YARINLARIMIZI KORUMALIYIZ

Çevre temizliği ile ilgili farkındalık kazandırmak için üç yıldır kampanyalar ve temizlik faaliyetleri yürüttüklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre gönüllülerimiz ve sivil toplum örgütlerimiz ile iş birliği içinde ‘Temiz Bodrum’ mottosuyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bizler, belediye olarak günün 24 saati atıkları toplamakla görevliyiz ve görevini canla başla yapan personelimize teşekkür ediyorum. İnsan elinin değdiği cennet köşelerimize bırakılan çöpleri toplarken içimiz acıyor. Artık dünyada iklim krizi, küresel ısınma, karbon salınımı başlıklarının gündemden düşmediği ve bizlerin de bu anlamda uluslararası çalışmalar yürüttüğü bir dönemdeyiz. Doğaya bakış açımızı değiştirmeli ve çevreye karşı hassasiyetimizi, yarınlarımızı korumalıyız.” ifadelerini kullandı.  Yapılan etkinlik sonunda toplanan atıklar, Konacık Mahallesi’nde bulunan Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne gönderildi.

 

 
Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇEVRE Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI