Bugun...Akbelen ormanında keşif var, tarlada sabahladılar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de ki Akbelen ormanlarında 2 yıldır sürdürdükleri kamp alanı nöbetinden jandarmanın zoru ile çıkartılan köylü ve çevreciler direnişlerini kamp alanının yanında sabaha kadar nöbet tutarak ve slogan atarak sürdürdüler.Tarlada uyuyan köylüler bir an önce arazinin kendilerine verilmesini istiyor.

facebook-paylas
Tarih: 13-09-2023 11:29

Akbelen ormanında keşif var, tarlada sabahladılar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de ki Akbelen ormanlarında 2 yıldır sürdürdükleri kamp alanı nöbetinden jandarmanın zoru ile çıkartılan köylü ve çevreciler jandarmanın terk ettikleri alana yerleşip karakol kurmalarının ardından direnişlerini kamp alanının yanında sabaha kadar nöbet tutarak ve slogan atarak sürdürdüler.

Yaktıkları  fenerler ve cep telefonlarının ışıkları altında sık sık “Akbelen ormanlarını terk etmeyeceğiz” sloganları atan yaklaşık 30 köylü ve çevreci jandarma tarafından eylem ve gösteri kanununa aykırı davranışlardan ötürü uyarıda bulundu. Jandarmanın bariyerlerle çevirdiği alanın önündeki tarlada nöbet tutarak sabahlayan köylüler, yarın yapılacak mahkeme testip keşfinden adalet çıkmasını beklediklerini söylediler.

YARIN KAMP ALANINDA KEŞİF VAR

Köylülerden arsa sahibi Hasan Demir’in başvurusunu kabul eden Milas Sulh Hukuk Mahkemesi arazinin boşaltılması kararının yasalara aykırı olup olmadığını tespit etmek için bilirkişi heyeti ile yarın AKbelen kamp alanında keşif yapacak. Keşif öncesi açıklama yapan İkizköylülerin avukatı İsmail Hakkı Atal “

Akbelen’de son durum Jandarma,  Akbelen direnişçilerinin nöbet alanlarına yani İkizköylülerin dernekleri için kullanım hakkına sahip oldukları özel mülke el koydu, çadırları söktü, Limak'in Akbelen ormanını maden alanına çevirmesi için burada karargah kurma çalışmalarına başladı... Ne yaparlarsa yapsınlar vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz. Çünkü haklıyız, direnişimiz meşru ve Anayasal... Kararlıyız Akbelen yuvamız vermeyeceğiz. Bu haksızlığa gözlerinizi kapamayın. Akbelen kurduyla, kuşuyla, çicegiyle ağacıyla, köylüsüyle , hepimizi bekliyor” dedi.

 

 

JANDARMA AKBELEN KAMP ALANINA KARAKOL KURDU

Direnişçilerin yaklaşık iki yıldır çadır grup, paneller düzenlediği, şarkılar söylediği, siyasilerin ziyaret edip açıklamalar yaptığı Akbelen kamp alanına yeni düzenleme yapıldı. Kamp alınan mucır dökülerek üzerinde Milas Kaymakamlığı Jandarma Asayiş Karakolu yazılı tabela bulunan konteynır yerleştirildi. Alandaki tüm pankart, bayrak ve dövizler toplandı.

 
Editör: Yaşar Anter
İLİŞKİLİ HABERLER

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇEVRE Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI