Bugun...AK Partili Gökmen: Bodrum’daki evlerine gelenler mültecimi?

Bodrum AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen yaptığı yazılı açıklamada “Bodrum’a tam kapanma süresi için gelen vatandaşlarımız üzerinden çok şey konuşuldu, halen konuşulmaya devam ediyor. Evlerine gelen vatandaşlarımıza adeta mülteci yakıştırması yapılıyor, gelenlerin göç ettiği söyleniyor” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 01-05-2021 20:53

AK Partili Gökmen: Bodrum’daki evlerine gelenler mültecimi?

Gökmen açıklamasının devamında ise “Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras, katıldığı televizyon programlarında ve her platformda vatandaşlarımızın Bodrum’a gelmesini “göç” olarak niteliyor, evlerine gelen vatandaşlarımıza adeta “mülteci” yakıştırması yapılıyor. Ahmet Aras imkanların yetersiz olduğundan, devletten daha fazla destek beklediklerini söylüyor. İyi de Sayın Aras,

Bodrum’da evi olan değerli vatandaşlarımızın evine gelmesini neden “göç” olarak niteliyorsunuz?

Vatandaşlarımızın kendi evlerine gelmesi kadar doğal ne olabilir?Bu konuda neden hemen her ortamda şikayet ediyorsunuz? Bu insanlar mülteci mi yoksa kendi mülklerine gelen bizim insanlarımız degil mi?” ifadelerini kullandı.

 

YAPILAŞMAYA YÖNELİK ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPTINIZ MI?

 

Gökmen açıklamasının devamında ise  “On yıllardır Bodrum’u CHP’li belediyeler yönetmiyor mu? Bu kadar inşaata kim müsaade etti? Bu kadar ruhsatı kim verdi? Madem rant uğruna plansızca, Bodrum’da bu kadar çok yapı olmasına müsaade ettiniz, neden on yıllardır bu yapılaşmaya yönelik bir alt yapı çalışmanız olmadı? Bodrum’un çöpünü atacak bir katı atık tesisi bile yokken çıkıp devletten yeteri kadar destek alamadığınızı söylemek büyük haksızlık değil mi? Bugüne kadar Bodrum’un sorunlarını kalıcı olarak çözebilecek hangi projeye imza attınız da, devletten şikayet ediyorsunuz?

Tüm bunlara rağmen devletimiz yıllardır Bodrum için çalışıyor, bugüne kadar plansız yapılaşmaya göz yuman ama yatırım olarak tek çivi bile çakmayan belediyeye rağmen yatırımlara devam ediyor” dedi.

 

Gökmen açıklamasına, Siz değil misiniz, Bodrum’da çevre yoluna karşı çıkan? Diyerek devam etti ve şunları söyledi.

 

***Bodrum’a bir çevre yolu şartken, devlet bunu öngörüp gerekli projeyi hazırlamışken, siz hiç tartışmadan karşı çıkıyorsunuz. Madem karşı çıkıyorsunuz, o zaman trafik sorununu çözmek için ne yapıyorsunuz? Hangi adımları attınız, projeniz ne?

 

***Bu yatırımın Bodrum için elzem olduğu gün gibi aşikar. O yüzden bir an önce, trafik sorununu çözmek için Bodrum’un bir araya gelip çevre yolunu tartışması ve Bodrum’un dokusunu bozmayacak şekilde bu yatırımın kazandırılması için adım atması gerekiyor. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

 

***Sayın Ahmet Aras, Kendi yatırımlarına, kendi evlerine gelen vatandaşlarımız Bodrum’a “göç” etmiyor. Bu ifadeyi kabul etmiyoruz. Bu durumdan şikayet etmeye, hele hele en doğal haklarını “göç” olarak nitelemeye hiç hakkınız yok.

 

***Belediye Başkanlığı makamı şikayet etme değil, sorun çözme makamıdır. Yıllardır süre gelen beceriksizlikleri örtmek için hedef saptırtmak Bodrum’a, Bodrumlu’ya yakışmaz.

 

***Gerçekler, yetersizlikler önünüzde. Lütfen sürekli şikayet etmeyi bırakıp geçmişten ders alın ve bundan sonrası için adam akıllı bir planlama yapın.

 

***Bizler bu konuda her türlü desteğe, yardıma, işbirliğine hazırız.
Editör: Yaşar Anter

Bu haber 821 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI