Bugun...8. kez seçime girecek,Behçet Saatcı 5 yıl sonra yeniden Fethiye’den aday oldu

1999-2019 yılları arasında 4 dönem Fethiye Belediye Başkanlığı görevinde bulunan, Fethiye’nin efsane başkanlarından Behçet Saatcı, bugün İYİ Parti’den Fethiye Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Saatcı, “Sorumluluğumuzdan ve zorunluluğumuzdan dolayı tekrar bu göreve talip olduk” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 08-02-2024 18:23

8. kez seçime girecek,Behçet Saatcı 5 yıl sonra yeniden Fethiye’den aday oldu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 1999-2019 yılları arasında 4 dönem Fethiye Belediye Başkanlığı görevinde bulunan, Fethiye’nin efsane başkanlarından Behçet Saatcı, bugün  İYİ Parti’den Fethiye Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Behçet Saatcı  Mevcut Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya da göndermede bulunan Aykırı Başkan Saatcı, “Gideceksiniz, korkunun ecele faydası yok, ancak biz hiç kimseyi ekmeğinden etmedik, etmeyiz de” dedi.

4 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Fethiye’nin 1999-2019 yılları arası 4 dönem belediye başkanlığını yapan Behçet Saatcı, İYİ Parti İlçe Teşkilatı bahçesinde sevenleri ile bir araya gelerek bir dönemin akabinde tekrar Fethiye’yi yönetmeye talip oldu.  Saatcı’nın adaylık açıklaması esnasında yanında İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe’nin yanı sıra, geçtiğimiz günlerde MHP Fethiye İlçe Başkanlığı görevinden alınan Osman Cura, geçtiğimiz dönemlerde AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Kadir Sarıhan ve geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa eden Fethiye’nin duayen siyasetçilerinden Mustafa Toklu’da yer aldılar.

SEKİZİNCİ KEZ SEÇİMLERE GİRECEĞİM

Yarım saate yakın süren konuşmasının hemen hemen tamamında Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya gönderme yapan Saatcı, “İnşallah bu sefer sekizinci kez seçimlere gireceğim. 4’ünde galip, 3’ünde de sandıklarda mağlup olduk. Ama şunu söylemek istiyorum ki, 31 Mart seçimleri ben ve bizim için en kolay seçim olacak. Bu seçimi kazanacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Cumhur İttifakının adayı Muhammet Kökten’in kendisinin yeğeni sayıldığını belirten ve Kökten ile ekibine başarılar dileyen Saatcı, neden  tekrar aday olduğu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

 

SİYASET BORSASI KURDULAR

Saatcı “Uzun süre görev yapınca çalıştığınız yer neresi ise sizin evladınız, parçanız gibi oluyor. Onun yüzünün asılması, üzülmesi, sizi rahatsız ediyor. Yoksa 20 sene görev yaptıktan sonra tekrar aynı göreve talip olmak farklı değerlendirilebilir.

Bir gerçek var ki, ne Fethiye bizden, ne biz Fethiye’den vazgeçmedik. Şartların getirdiği zorunluluk,İçimizdeki sorumluluk,Sözümüzdeki doğruluk, bizi bu noktaya getirdi.Siyaset borsasının kurulduğu, başkan adaylarının verdiği paraya göre belirlendiği, liyakatin, menfaate tercih edildiği bir ortamda, birilerinin çıkıp ‘’bu iş böyle olmaz’’ demesi gerekiyordu, Bizim yaptığımız bu.Fethiye’de bir oyun kurulmuştur. Fethiye tek seçeneğe mahkûm edilmeye çalışılmıştır. Ama unutulan bir şey var beşkazalılık ruhu dayatmaya boyun eğmez.

Bu kadar kirliliğin içinde, yeni bir yol açmak, sizlere alternatif bir seçenek sunmak zorundaydık. Bu sorumluluk bize düştü. Bu karar, bizim şahsi kararımız değildir. Toplumsal talep, samimi baskı ve sokağın sesi bizi tekrar göreve talip olmaya çağırdı. Tüm genç kardeşlerime açık yüreklilikle seslenmek istiyorum ki sizlere yol açmanın göreviyle sizlerin huzurundayım. Halkın sesine kulak verip, Fethiye’mizin sahipsiz olmadığını ve Fethiye’mizi tekrar Fethiye sevdalılarına emanet etmek için bize yüklenen sorumluluktan geri duramadığım için başlangıcımızı yapıyoruz.Fethiyelilerle bir akdimiz vardı. Önce onlar bize mahcup olmayacaktı sonra biz onlara. Bu 20 sene böyle gitti. ‘’Şehrül emin’’  (belediye başkanı) denince halkın elinden, belinden, dilinden emin olduğu insan anlaşılır. 20 yıllık görev süremizde siz saygıdeğer Fethiyelilerin yüzünü yere eğdirecek çok şükür hiçbir yanlışımız olmadı.Fethiye hep güzelliklerle, başarılarla, iyi yapılan işlerle anılırken bölgenin yükselen değeriydi.

Şimdi hak etmediği olaylarla anılması hepimizi rahatsız etmektedir” dedi.

 
Editör: Yaşar Anter
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI